نقاشی معاصر ایران و تعاملات جهانی بررسی می‌شود

چهارمین نشست از نشست‌های پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر امروز با برپایی نشست نقاشی معاصر ایران و تعاملات جهانی برگزار می‌شود. به گزارش سینما خراسان به نقل از واحد ارتباطات و رسانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، امروز چهارم اسفندماه سومین نشست پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان «نقاشی معاصر ایران و […]


چهارمین نشست از نشست‌های پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر امروز با برپایی نشست نقاشی معاصر ایران و تعاملات جهانی برگزار می‌شود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از واحد ارتباطات و رسانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، امروز چهارم اسفندماه سومین نشست پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان «نقاشی معاصر ایران و تعاملات جهانی» و با تاکید بر جایگاه نقاشی معاصر ایران در فرایندها و تعاملات جهانی برگزار می‌شود.

در این نشست دکتر پریسا شاد قزوینی و دکتر منصور حسامی به مهمترین ویژگی‌های نقاشی معاصر ایران و چالش‌های آن در معاولات این روزهای جهانی و بررسی تحولات این تعاملات دو طی دهه‌های گذشته می‌پردازد. دکتر مریم کشمیری مدیریت این جلسه را به عهده دارد.

این دوره از نشسست های پژوهشی جشنواره با عنوان کلی «گفت‌وگوی هنرها» و موضوع کلی «آفرینش تجسمی نوین با نگاهی بین رشته‌ای» در ۵ عنوان مجزا برگزار می‌شود.

دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۲۹ بهمن کار خود را آغاز کرده است و تا ۵ اسفند در مؤسسه فرهنگی هنری صبا واقع در خیابان طالقانی، ابتدای خیابان برادران مظفر برگزار می‌شود و ورود برای عموم مردم در بازدید از آثار این جشنواره و شرکت در نشست‌های پژوهشی آزاد است.