نمایشگاه عکس بدرقه سردار در جزیره کیش برگزار شد

نمایشگاه عکس بدرقه سردار به همت باشگاه عکاسان جوان و حمایت منطقه آزاد کیش برگزار شد. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، آثار عکاسان سراسر کشور از ورود پیکر مطهر این شهید والا مقام به ایران تا زمان خاکسپاری، در کیش به […]


نمایشگاه عکس بدرقه سردار به همت باشگاه عکاسان جوان و حمایت منطقه آزاد کیش برگزار شد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، آثار عکاسان سراسر کشور از ورود پیکر مطهر این شهید والا مقام به ایران تا زمان خاکسپاری، در کیش به نمایش درآمد.

در این نمایشگاه که به همت باشگاه عکاسان جوان و با حمایت منطقه آزاد کیش بر پا شد ۷۴ تصویر از میان ۱۲۰۰ اثر ارسالی به دبیرخانه این رویداد، پس از سه مرحله داوری به نمایشگاه راه پیدا کردند و جلوه های عشق و ارادت مردم ایران در آیین بدرقه سردار دل ها از لحظه ورود تا مراسم خاکسپاری در مرکز همایش های بین المللی کیش به نمایش گذاشته شد.

غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آئین نمایش آثارعکاسان در نمایشگاه عکس بدرقه سردار ضمن درود به ارواح پاک شهدای اسلام و انقلاب و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری، راز ماندگاری سردار سلیمانی در قلب ها را تواضع، ایمان و ادب عنوان کرد و افزود: نام و یاد سردار چنان در قلب ها جای گرفته است که یادش برای ما و جبهه مقاومت ماندنی شد.

مظفری با ابراز خرسندی از اینکه سازمان منطقه آزاد کیش نیزدر این رویداد سهمی هرچند کوچک داشته است بیان کرد: امیدوارم با یاری خداوند متعال توفیق داشته باشیم تا ارزش ها را پاس بداریم، در عمل نیز یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و در استمرار راه آنها تلاش کنیم.

سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم با اشاره به خدمات سردار سلیمانی در طول سال های دفاع مقدس، این شهید بزرگوار را شخصیتی جهادی، شجاع و خستگی ناپذیر عنوان کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی که سردار و معمار بزرگ انهدام لقب گرفته بود با روحیه دینی و انقلابی خود در قلب مردم نفوذ کرد و مردم مجذوب او شدند.

پورعلی در توصیف بیشتر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار، مبارزی سخت کوش بود که در گوشه گوشه عرصه های مقاومت چهره و نام و خدماتش زبانزد مردم شد و آزاده ای سربلند که در اوج محبوبیت، هیچگاه اسیر قدرت نشد.

وی افزود: از نگاه مقام معظم رهبری، شخصیت جهادی از ویژگی های برجسته سردار است که به عنوان چهره بین المللی نهضت مقاومت، درسطح ملی و منطقه ایی، باید سرلوحه و الگوی زندگی همگان باشد.

سعید پورعلی همچنین از برپایی این تور نمایشگاهی در سایر مناطق آزاد و مراکز استان ها به همت سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: این آثار با هماهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد نیز دریکی از گالری های تهران برای علاقمندان نمایش داده می شود و پایان بخش این تور نمایشگاهی در شهر کرمان خواهد بود.

حجت السلام حسن زاده امام جمعه کیش نیز با اشاره به تعابیربزرگان از ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی گفت: از سردار سلیمانی نه به عنوان فرد بلکه به عنوان یک مکتب، شخصیتی جامع و سیدشهدای مقاومت یاد شده است که برای شناخت و معرفی سردارسلیمانی نیازمند کارهای علمی، پژوهشی و استفاده از ابزار هنری مانندچنین نمایشگاه هایی هستیم.

همچنین حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان با حضور در این مراسم به ۴۰ سال مبارزات سردار سلیمانی اشاره کرد گفت: در نگاه قرآنی ارزش انسان ها با ۳ معیار سنجیده می شود و علم، فهم و درک که دردرجه اول موجب شناخت آگاهی و تفاوت انسان ها می شود در وجود تحلیل گر و صاحب نظر شهید سلیمانی به خوبی دیده می شد.

محمدرضا طائب دبیر رویداد و مدیرعامل باشگاه عکاسان جوان، بیان کرد: این رویداد بیانگر همبستگی ملی ما در حمایت از شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک سرباز و مدافع وطن بود. در این رویداد که در کمترین زمان برگزار شد، بیش از ۱۲۰۰ عکس به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد عکس در سه مرحله داوری که توسط حیدر رضایی، بابک برزویه و حمید فروتن انجام شد، ۷۴ قطعه عکس که تک انتخاب شد.

طائب در پایان گفت: اولین نمایشگاه امروز در جزیره کیش افتتاح شد و با حمایت هایی که منطقه آزاد کیش از آن انجام داده است در تهران و سایر مراکز استان ها نیز برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، عکاسان این آثار، معاون و مسئولان معاونت فرهنگی و گردشگری، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان، حجت السلامو المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش، مسئولان نظامی جزیره و اصحاب رسانه کیش در این مراسم حضور داشتند.