نمایش مستند «جنبل» در رویداد «شاعرانه» باربیکن لندن

«جنبل» به کارگردانی هادی کمالی در رویداد «شاعرانه» باربیکن لندن نمایش داده می شود. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی فیلم، مستند تجربی «جنبل» به کارگردانی هادی کمالی مقدم و مینا بزرگمهر ۲۸ فروردین ماه مصادف با ۱۷ آوریل در رویداد «شاعرانه» باربیکن لندن به نمایش در می‌آید. این رویداد به بررسی […]


«جنبل» به کارگردانی هادی کمالی در رویداد «شاعرانه» باربیکن لندن نمایش داده می شود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی فیلم، مستند تجربی «جنبل» به کارگردانی هادی کمالی مقدم و مینا بزرگمهر ۲۸ فروردین ماه مصادف با ۱۷ آوریل در رویداد «شاعرانه» باربیکن لندن به نمایش در می‌آید.

این رویداد به بررسی نقش شعر و سنت قصه گویی در سینمای معاصر ایران می‌پردازد و آثار فیلمسازان چون مانی حقیقی و عباس امینی نیز در این میان دیده می‌شود.

هدف از برگزاری این رویداد نمایش آثاری است که با داستان‌هایی نوآورانه و نگاهی جهانی، مفاهیم زندگی روزمره را به سنت قصه گویی تنیده‌اند و زبان جدیدی را به سینمای ایران ارائه می‌دهند.

این رویداد سینمایی از ۱۴ فروردین تا ۴ اردیبهشت مصادف با ۳ آوریل تا ۲۴ می توسط بگری فاندیشن، الهام شاکری فر و فی هاروی در مرکز باربیکن لندن برگذار می‌شود و فیلم مستند «جنبل» نیز ۲۸ فروردین ماه روی پرده می‌رود.

در این دوره علاوه بر «جنبل» فیلم‌هایی چون «اژدها وارد می‌شود»، «هندی و هرمز»، «مادر قلب اتمی»، «تهران شهر عشق»، «در برابر امواج»، «آوا» به نمایش در می‌آیند.

«جنبل» برگرفته از افسانه‌های مردم جنوب درباره عشق آدمیزاد و پریزاد است. فیلم داستان مردی به نام موسی است که با در هم تنیدن مستند، ویدیو آرت و هنر اجرا (پرفورمنس آرت) کشف و شهود موسی را در هزارتوهای یک جزیره اسرارآمیز دنبال می‌کند. موسی با افسون یکی از پریان دریا به نام دخت دریا، وارد دنیای موجودات خیالی می‌شود.

این مستند را هادی کمالی مقدم و مینا بزرگمهر به صورت مشترک کارگردانی کرده و در کنار علی مصفا تهیه کنندگی آن را نیز برعهده دارند.