«وودی» و «باز» نبض گیشه را در دست گرفتند/ بازگشت اسباب‌بازی‌ها

وودی و باز لایتیر و فورکی هنوز باکس آفیس را در دست دارند و با وجود شروع اکران فیلم‌های مهم تازه، بر صدرنشینی در باکس آفیس آمریکا ادامه می‌دهند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، چهارمین فیلم از مجموعه «داستان اسباب بازی» در هفته‌ای که گذشت ۵۸ میلیون دلار دیگر […]


وودی و باز لایتیر و فورکی هنوز باکس آفیس را در دست دارند و با وجود شروع اکران فیلم‌های مهم تازه، بر صدرنشینی در باکس آفیس آمریکا ادامه می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، چهارمین فیلم از مجموعه «داستان اسباب بازی» در هفته‌ای که گذشت ۵۸ میلیون دلار دیگر فروخت تا فروش داخلی خود را به ۲۳۷ میلیون دلار برساند. این فیلم که دومین هفته فروشش را پشت سر گذاشت تا همین حالا چهارمین فیلم پرفروش سال در آمریکا بوده است. سه فیلم دیگری که بالاتر از آن قرار می‌گیرند عبارتند از «انتقام‌جویان: پایان بازی» با فروش ۸۴۱ میلیون دلاری، «کاپیتان مارول» با فروش ۴۲۸ میلیون دلاری و «علاء‌الدین» با فروش ۳۰۶ میلیون دلاری. جالب اینکه همه این فیلم‌ها به دیزنی تعلق دارند.

«داستان اسباب بازی ۴» در بازار جهانی نیز ۸۰ میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروشش را در این بازه زمانی در سراسر جهان به ۴۹۶ میلیون دلار برساند.

فیلم «آن ابل به خانه می‌آید» ساخته کمپانی برادران وارنر و نیولاین که فیلم هفتم از مجموعه پرفروش آن ابل است نیز بهترین نمایش را در میان دیگر فیلم‌های تازه اکران شده به دست آورد. این فیلم ماورایی ترسناک در اولین اکران آخر هفته خود که از چهارشنبه شروع شد، فیلم دوم شد و ۳۱.۲ میلیون دلار فروش کرد. این فیلم که با بودجه پایین تولید شده هنوز یک موفقیت برای این استودیو است.

گری دابرمن نویسنده فیلمنامه و کارگردان این فیلم است و پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا بازیگران آن هستند. این فیلم در بازار بین‌المللی نیز ۴۵ میلیون دلار فروخت و مجموع فروشش را در همین مدت کوتاه در بازار جهانی به ۷۶ میلیون دلار رسانده است.

یونیورسال نیز با فیلم «دیروز» که در ۲۶۰۳ سالن سینما به نمایش درآمد ۱۷ میلیون دلار فروش کرد. این کمدی رمانتیک که با الهام از ترانه‌های گروه بیتلز نوشته شده به کارگردانی دنی بویل کارگردان «زاغه نشین میلیونر» و با فیلمنامه ریچارد کورتیس با تکرار بیشترین ترانه‌ها از گروه بیتلز در طول فیلم امید دارد تا به تدریج و به صورت طولانی مدت در باکس آفیس فروشش را بالا ببرد. این فیلم پر از موسیقی در بازار جهانی نیز ۷.۷ میلیون دلار فروش کرده است و در مجموع تاکنون فروشش را به ۲۴.۷ میلیون دلار رسانده است. ۵۶ درصد مخاطبان این فیلم را زنانی تشکیل داده‌اند که ۷۵ درصد آنها بالای ۲۵ سال سن دارند.

در مکان چهارم نیز «علاءالدین» جای دارد که ۹.۳ میلیون دلار دیگر در ششمین هفته نمایشش فروخت. این فیلم در مجموع در آمریکا ۳۰۶ میلیون دلار و در بازار بین‌المللی ۵۶۸ میلیون دلار فروخته است.

«زندگی پنهان حیوانات خانگی ۲» در مکان پنجم پرفروش‌ها با فروش ۷ میلیون دلار جای دارد. این انیمیشن که ادامه قسمت قبلی است در مجموع در آمریکا ۱۳۱ میلیون دلار فروش کرده است.

ادامه «جان ویک» با بازی کیانو ریوز نیز همچنان در حال فروش است و این هفته ۳ میلیون دلار دیگر در آمریکا فروش کرد تا مجموع فروشش را به ۱۶۱ میلیون دلار در باکس آفیس داخلی آمریکا و ۳۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان برساند.

«انتقام جویان: پایان بازی» نیز که همچنان تلاش دارد تا رکورد «آواتار» به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ را بزند در دهمین هفته اکرانش تاکنون در باکس آفیس آمریکا ۸۴۱ میلیون دلار فروش کرده و فروشش در سطح جهان برابر ۲ میلیارد و ۷۸۰ میلیون دلار بوده است.

مستند «پاواروتی» ساخته ران هاوارد که فیلمی غیرداستانی درباره خواننده فقید و تنور اپرا است با نمایش در ۲۸۸ سالن سینما فروشی ۵۳۲ هزار دلاری را ثبت کرد تا در مجموع در آمریکا فروشش را به ۱.۸ میلیون دلار برساند.