«پرواز پرنده» مجوز گرفت/ توضیح عجیب تولید کنندگان

آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» با آهنگسازی و تنظیم مهدی عطاریان و خوانندگی مهدی قربانی، امیر محسنی و مهدی عطاریان با دریافت مجوز از وزارت ارشاد به زودی منتشر می‌شود. به گزارش سینما خراسان، آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» با آهنگسازی و تنظیم مهدی عطاریان و خوانندگی مهدی قربانی، امیر محسنی و مهدی عطاریان موفق به دریافت […]


آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» با آهنگسازی و تنظیم مهدی عطاریان و خوانندگی مهدی قربانی، امیر محسنی و مهدی عطاریان با دریافت مجوز از وزارت ارشاد به زودی منتشر می‌شود.

به گزارش سینما خراسان، آلبوم موسیقی «پرواز پرنده» با آهنگسازی و تنظیم مهدی عطاریان و خوانندگی مهدی قربانی، امیر محسنی و مهدی عطاریان موفق به دریافت مجوز از وزارت ارشاد شد. این آلبوم که تِمی عاشقانه دارد در قالب ۱۱ قطعه به نام‌های «حوای من»، «چقدر خوبه»، «هق هق»، «کابوس»، «چه فایده»، «شبای دلتنگی»، «بن بست»، «جدال نابرابر»، «کنار توأم»، «احساس غریب» و «بگو دلت از چی پره،» با ترانه‌هایی از آزیتا شهروش به اجرا در آمده است.

مهدی عطاریان خواننده و نوازنده گیتار کلاسیک، آکوستیک و الکتریک، کیبورد و فلوت، امیر حسین محمودی نوازنده ویولن و دانیال زمانی نوازنده ساکسیفون گروه اجرایی آلبوم را تشکیل می‌دهند. در تولید و ارائه این آلبوم، مؤسسه فرهنگی هنری «سفیر ندای ایرانیان» با مدیریت مجتبی تیموری، انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران با مدیریت محمد اطیابی، استودیو تهران با مدیریت مازیار عطاریان، گرافیست مسعود کشاورز، عکاس حسین کریمی، مشاور تولید کلینیک ارتباطات دکتر ایمان فرهتی و بهزاد نوری همکاری داشته اند.

دست اندرکاران این اثر موسیقایی در توضیح عجیبی که پس از دریافت مجوز به رسانه‌ها ارائه داده اند، عنوان کرده اند: «تولیدکنندگانِ این تلاش کرده‌اند با ارائه اثری مقید به اصول موسیقی حرفه‌ای جای خالی آثاری از این دست را در بازار تولید موسیقی ایرانی پر کنند. عوامل تولید آلبوم پرواز پرنده معتقد هستند به دلیل نبود قانون کپی رایت در کشور، شرایط نامناسب در زمینه نشر آثار موسیقایی، هزینه‌های بالای پخش آثار در سایت‌ها و اپلیکیشن ها و شبکه‌های تلویزیونی، نبود امکان رقابت یکسان برای تمامی هنرمندان به منظور بهتر دیده و شنیده شدن آلبوم باید پیش از عرضه آن به خیلی از مسائل اندیشید تا از هدر رفت منابع مالی و هنری جلوگیری شود. به همین منظور در نهایت با وجود پیگیری‌های بسیار تصمیم بر این شد که پخش قطعات این آلبوم به زمان مناسبی موکول شود.»