پروانه‌های رنگارنگ جشنواره کودک در نصف‌جهان به پرواز درآمدند

از شب گذشته پروانه‌های رنگارنگ جشنواره کودک در نصف‌جهان به پرواز درآمدند و سایه بانی از مهربانی، لبخند و شادی را بر فراز شهر اصفهان گسترانیدند. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، بالاخره انتظارها به سر رسید و پس از یک سال بار دیگر پروانه های رنگی مهمان جشنواره کودک شدند و سایه بانی از […]


از شب گذشته پروانه‌های رنگارنگ جشنواره کودک در نصف‌جهان به پرواز درآمدند و سایه بانی از مهربانی، لبخند و شادی را بر فراز شهر اصفهان گسترانیدند.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، بالاخره انتظارها به سر رسید و پس از یک سال بار دیگر پروانه های رنگی مهمان جشنواره کودک شدند و سایه بانی از مهربانی، لبخند و شادی را بر فراز شهر اصفهان گسترانیدند.

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در شب عید غدیرخم و با استقبال بی ظنیر شهروندان اصفهانی و حضور چهره های شناخته شده سینمای کودک و مهمانان داخلی و خارجی به طور رسمی در باغ غدیر اصفهان آغاز به فعالیت کرد.

در شب جشن ولایت مردم اصفهان میزبان هنرمندان، مسئولان و از همه مهم تر کودکان شدند تا با تاسی به برکات این شب بزرگ عهدی ببندند آسمانی، مبنی بر اینکه کودکان این سرزمین تا همیشه تاریخ را با عشق به ولایت و و میهن پرستی و نور ایمان زندگی خواهند کرد.

آری در این راه برترین راه آموزش در مسیر زندگی، این زیبا هدیه خداوند به بشریت را به کار خواهیم گرفت تا از طریق هنر آموزه های اعتقادی، دینی، سیاسی، فرهنگی، هنری و اجتماعی را بع کودکانی آموزش دهیم که امید فرداهای این کشور هستند.

مراسم با سفری به خاطرات کودک و فیلم های خاطره انگیز دوره های قبلی جشنواره مانند دزد عروسک‌ها، خانه مادربزگه، کلاه قرمزی و خواهران غریب بر روی صفحه بزرگی از سینما که کودکی آن را آغوش گرفته است، آغاز و فریادهای شوق کودکانه و شادی های بزرگسالانه با مشاهده این تصاویر در هم آمیخته شد.

در ادامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بر روی سن بزرگ جشنواره رفت تا پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به نمایندگی از وی ایراد کند.

جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان هوایی تازه برای پروانه‌های جشنواره به ارمغان آورده است

سید رضا امیری صالحی در این پیام آورده است: تحولات پرشتاب جهان امروز، زندگی انسان را در ابعاد گوناگون از جمله حوزه فرهنگ دستخوش تغییر کرده است؛ در این میان کودکان و نوجوانان، با بهره گیری از فناوری های نوین شکل گیری نسلی فهیم، پرسشگر و تحول خواه را نوید می دهند، سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان با درک این واقعیت گریزناپذیر، گام هایی نو در این مسیر برداشته و با بهره گیری از نسیم تغییرات، هوایی تازه برای پروانه‌های جشنواره به ارمغان آورده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه ای پیام گفت: تحول در ساختار جشنواره، ایجاد بخش های روزآمد و تغییر نگاه به سینما از جزیرهای مستقل به بخشی از صنعت تصویر بیانگر بینش دقیق و تیزهوشی هنرمندانه سینماگران متعهد کشورمان است که بی تردید دستاوردهای ارزشمندی برای کودکان این مرزو بوم و پیام پرطنینی از جنس صلح و نوع دوستی و معنویت برای جهان خواهد داشت.

اکران همزمان فیلم های جشنواره کودک در سراسر کشور

وی در بخش دیگری از این پیام آورده است: در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری نیازمند انسجام و وحدت هستیم، اکران همزمان فیلم های جشنواره در سراسر کشور موجب خرسندی است و نمایش آثار راه یافته به جشنواره در مناطق سیل زده و کودکان آسیب دیده ناشی از این حادثه تلخ، با شعار شیرین «رویای کودکان سیل زده را بسازیم» جای تقدیر فراوان دارد.

امیری صالحی در این پیام ابراز داشت: تقارن آغاز این رویداد را با ایام عید غدیر خم، که دوستی با کودکان و حمایت و توجه به حقوق آنان در سیره امام علی(ع) موج می زند، به فال نیک گرفته و با قدردانی از دبیر سختکوش و دست اندرکاران پرتلاش این رویداد اثربخش و همچنین مسئولان و اهالی فرهنگ مدار و هنرپرور شهر اصفهان، امیدوارم شاهد برگزاری موفق جشنواره و توشه ای ارزشمند برای نسلهای آینده باشیم؛ از خداوند متعال نشاط و شادی روزافزون برای فرزندان سرزمینم و عزت و سربلندی ایران اسلامی را آرزومندم.

در ادامه این مراسم دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان اظهار داشت: تلاقی عید سعید غدیرخم و آیین افتتاحیه جشنواره فیلم کودک و نوجوان چه فرخنده است، به ویژه که میزبان ما شهر اصفهان و اهالی باصفایش باشند تا جشن و جشنواره در تصویری از خاطرات کودکانه های ما برگزار شود؛ در این شادی مضاعف و در تمام این روزها همپای ما و بلکه بیش از ما تلاش کردند تا این جشنواره به صمیمانه ترین و آراسته ترین شکل ممکن برگزار شود.

علیرضا تابش، ابراز داشت: هر سخنی بیش از این نه مناسب چنین لحظاتی و نه مطلوب مستمعان پر از لبخند و شیطنت و شادی کودکانه است؛ پس با افتخار می‌گویم که مهمانان محترم داخلی و خارجی، کودکان عزیز و امیدوار سرزمین پهناورم، نوجوانان خلاق شرکت کننده در سومین المپیاد فیلمسازان، هنرمندان سرافراز آزاده و افتخارآفرین کودکان و نوجوانان، مسئولان شهری و متولیان فرهنگ و هن، عید غدیرخم مبارک و به سی و دومین جشنواره بین المللی خوش آمدید؛ امیدوارم روزهایی پر از رنگ و نشاط خوشی را در اصفهان زیبا با هم تجربه کنیم.

در ادامه مراسم جمعی از کودکان با سازهای مختلف بر روی صحنه آمدند و آهنگ های خاطره انگیز را با هماهنگی بی نظیری اجرا کردند.

جشنواره کودک، جشنواره ای برای کودکان و آینده سازان فردای ایران زمین

شهردار اصفهان نیز در این مراسم با ابراز خوشحالی از حضور پرشور شهروندان و مهمانان داخلی و خارجی اظهار داشت: تلاقی افتتاحیه سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان با شب عید غدیر را برکتی برای آن می دانیم؛ جشنواره ای که برای کودکان و آینده سازان فردای این سرزمین است.

قدرت الله نوروزی با تاکید بر شور و نشاط اجتماعی ادامه داد: فلسفه وجودی برگزاری این جشنواره ها افزایش نشاط اجتماعی است و جشنواره بین المللی فیلم کودکو نوجوان می تواند این هدف را محقق سازد.

وی افزود: این جشنواره می تواند با یاری از نگاره های معصومانه کودکان در حل مشکلات جهان موثر باشد. نگاره هایی که هر یک در قابی می تواند آینده سازان را به عنوان پرچمداران امروز و سرمایه های فردا معرفی کند.

اصفهان میزبان دائمی جشنواره کودک و نوجوان شد

شهردار شهر اصفهان با اعلام دائمی شدن محل برگزاری جشنواره در شهر اصفهان تصریح کرد: امیدوارم در این چند روز هنرمندان عزیز و همکاران سینما بتوانند با به نمایش گذاشتن هنرهای خود در راستای اصلاح امور و هدایت جوانان و بیداری کسانی که نیازمند دیدن فیلم‌های هشدار دهنده هستند از این فرصت استفاده کنند.

وی افزود: سینما عصایی جادویی است که می‌تواند آرمان‌های یک ملت را به نمایش بگذارد و به وسعت افق دید مخاطب و قوه خلاقه سازندگان، در جامعه اثر بگذارد.

شهردار اصفهان افزود: امشب، شب اشرف الاعیاد و شب افتتاح سی و دومین جشنواره‌ای است و بر این اساس می‌خواهیم با هنرنمایی هنرمندان ایران زمین به جوانان امید را تزریق و فضایی ایجاد کنیم که سازندگان آینده بتوانند با این هنرنمایی‌ها نقش اثر بخشی در آینده کشور پیدا کنند.

وی ادامه داد: دلیل اهمیت جشنواره تحقق شور و نشاطی است که ضرورت جامعه امروزی است و باید درجامعه گسترش یابد.