چاوشی خوان‌ها در منقبت حضرت رضا (ع) خواندند

دومین روز از برگزاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی با اجرای گروه‌هایی از تهران، شهرستان‌ها و تعدادی از کشورهای خارجی شرکت کننده همراه بود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، در دومین روز از این جشنواره که عصر جمعه ۱۴ تیر ماه ۹۸ برگزار شد، ۲۴ گروه از برگزیدگان […]


دومین روز از برگزاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی با اجرای گروه‌هایی از تهران، شهرستان‌ها و تعدادی از کشورهای خارجی شرکت کننده همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، در دومین روز از این جشنواره که عصر جمعه ۱۴ تیر ماه ۹۸ برگزار شد، ۲۴ گروه از برگزیدگان در سه شهرستان رباط کریم، قدس و دماوند به اجرای موسیقی پرداختند.

بنا بر همین گزارش ۱۴ گروه در بخش موسیقی نواحی ،۳ گروه در بخش ردیف دستگاهی و ۴ گروه در بخش ملل و ۵ نفر هم در چاوشی خوانی و تکنوازی برنامه‌هایی را اجرا کردند.

در روز دوم، هنرمندانی از استان های اصفهان، لرستان، تهران، آذربایجان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان، کرمانشاه، چهارمحال بختیاری، کردستان، مازندران، گیلان، گلستان و سیستان و بلوچستان و در بخش ملل کشورهای افغانستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان و قزاقستان حضور داشتند.

چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی با برگزاری مراسم اختتامیه در روز شنبه ۱۵ در تالار وحدت به کار خود پایان خواهد داد.

چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی از مجموعه برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) بوده و با هدف ترویج، تعمیق و گسترش فرهنگ منور رضوی به میزبانی استان تهران و در سطح ملی و بین المللی برگزار می‌شود.