«چیزهای سرد» روایت مواجهه فرد با بدن بیمارش است/دوری از قصه‌محوری

کارگردان نمایش «چیزهای سرد» عنوان کرد این اثر نمایشی درباره روبرو شدن فرد با بدنش در وضعیتی است که بیماری به جسم او هجوم آورده است. رامین اکبری نویسنده و کارگردان نمایش «چیزهای سرد» که در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است درباره اجرای این اثر نمایشی به سینما خراسان گفت: این نمایش […]


کارگردان نمایش «چیزهای سرد» عنوان کرد این اثر نمایشی درباره روبرو شدن فرد با بدنش در وضعیتی است که بیماری به جسم او هجوم آورده است.

رامین اکبری نویسنده و کارگردان نمایش «چیزهای سرد» که در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است درباره اجرای این اثر نمایشی به سینما خراسان گفت: این نمایش پیش از اجرا در تئاتر شهر دی ماه ۹۷ به مدت ۱۲ شب در عمارت روبرو به صحنه رفته بود. آن اجرا به صورت نوبتی و با حضور تعدادی از هنرجویان تئاتر و بازیگران حرفه‌ای تر به صحنه رفت که در حال حاضر در اجرای تالار سایه، گروه دوم یعنی بازیگران حرفه‌ای اجرای قبلی من را همراهی می‌کنند.

وی درباره ویژگی‌های نمایش توضیح داد: «چیزهای سرد» روایتگر خانواده‌ای است که درگیر و دار برگزاری مراسم مرگ مادرشان هستند. این نمایش بر پایه ایده‌ای برگرفته از کتاب «بیماری» نوشته هو کرل شکل گرفته است. این اثر می‌کوشد بر مبنای نظریه بدن زیسته / بدن بیولوژیک که در این کتاب مطرح شده است مواجهه بدن با بیماری را به چالش بکشد به این مفهوم که وقتی بیماری وارد بدن می‌شود بدن فرد چه واکنشی به این اتفاق نشان می‌دهد.

اکبری یادآور شد: برای روی صحنه بردن این اثر نمایشی ۹ ماه تمرین داشتیم و بازیگران خودشان مونولوگ‌هایشان را در روند تمرین‌های کارگاهی گروه تنظیم کردند.

وی در پایان صحبت‌هایش عنوان کرد: در این نمایش با اجرایی قصه محور روبرو نیستیم چون مساله مهم برای من مواجهه مخاطب با وضعیتی است که در آن بدن دچار تغییر شده و با معضلی به نام بیماری روبرو می‌شود. حمیدرضا بداغی، مژده دایی، آوا شریفی، سیما صادقی، احسان قره داغی، سعید نادری، علی نورانی، نغمه معنوی بازیگرانی هستند که در این اجرا حضور دارند.

رامین اکبری نویسنده و کارگردان، سمانه افکاری تهیه کننده، مؤسسه فرهنگی هنری «برگ» مجری طرح، نرگس بهروزیان طراح صحنه، منا ناطقی طراح لباس، حسام صالح بیگ طراح پوستر و بروشور، مصطفی جلم بادانی طراح نور، حسین اکبری مجری نور، مهرداد مصلحی صدابردار، معصومه رضایی مدیر تبلیغات، بابک احمدی مدیر روابط عمومی، گلدیس نمازیان و دانا عصاره عکاس، امید غفاری، فاطمه مقدسی، امیرحسین اربابی، امیرحسین غفاری دستیاران کارگردان و عرفان نظریان پور ساخت تیزر گروه اجرایی این نمایش را تشکیل می‌دهند.

اجرای «چیزهای سرد» از روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه مندان تئاتر است.