کارگردان «ارباب حلقه‌ها» به سراغ بیتل‌ها رفت

پیتر جکسون قرارداد ساخت مستندی درباره بیتل‌ها را امضا کرد. به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، پیتر جکسون کارگردان سازنده «ارباب حلقه‌ها» قراردادی برای ساخت فیلمی درباره گروه موسیقی «بیتلز» با استفاده از فیلم‌های باقی مانده و دیده نشده از مراحل ساخت ترانه مشهور «Let It Be» امضا کرد. سر پیتر جکسون به […]


پیتر جکسون قرارداد ساخت مستندی درباره بیتل‌ها را امضا کرد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، پیتر جکسون کارگردان سازنده «ارباب حلقه‌ها» قراردادی برای ساخت فیلمی درباره گروه موسیقی «بیتلز» با استفاده از فیلم‌های باقی مانده و دیده نشده از مراحل ساخت ترانه مشهور «Let It Be» امضا کرد.

سر پیتر جکسون به تازگی به دیدن سر پل مک‌کارتنی از اعضای باقی مانده از گروه بیتلز رفت تا با همکاری وی این پروژه را عملی کند. این مستند جدید با استفاده از ۵۵ ساعت فیلم ضبط شده در استودیو که سال ۱۹۶۹ برای ساخت فیلم بلند «Let It Be» در سال ۱۹۷۰ گرفته شده بود، ساخته می‌شود.

اپل کورپز، وینگ‌نات فیلمز و گروه تهیه فیلم جکسون با همکاری هم این فیلم را می‌سازند.

هنوز تاریخی برای اکران یا آغاز کار اعلام نشده اما منابع می‌گویند دلایل زیادی وجود دارد تا این فیلم اندکی به تاخیر بیفتد تا در پنجاهمین سالگرد انتشار آلبوم و فیلم «Let It Be» دیده شود.

۵۵ ساعت فیلم که هرگز جایی دیده نشده‌اند و استودیو اپل ریکوردز آنها را در اختیار دارد و ۱۴۰ ساعت نوار صوتی منابع مهمی برای هواداران این گروه موسیقی است تا بتوانند چگونگی ساخته شدن یکی از مهم‌ترین آلبوم‌های دوران را تجربه کنند.

فیلم اصلی «Let It Be» مدت‌هاست از چرخه نمایش خارج شده و ابتدا تنها به صورت وی‌اچ‌اس در دسترس بود. این فیلم اوایل دهه ۲۰۰۰ بازسازی و به صورت دی‌وی‌دی منتشر شد. اصل فیلم به صورت ۱۶ میلی‌متری فیلمبرداری شده بود.

اوایل همین ماه نتفلیکس اعلام کرد مارتین اسکورسیزی قصد دارد مستندی از باب دیلن بر مبنای فیلم‌های به جا مانده از سال ۷۶-۱۹۷۵ وی در تور کنسرتی با عنوان «RollingThunder Revue» بسازد.