اجرای طرح «تبادل موسیقی» از مهر ۹۸/ «نوار نقره‌ای» رونمایی شد

آیین نکوداشت اولین سالگرد تاسیس خانه موزه بتهوون روز جمعه پانزدهم شهریور ماه با حضور تعدادی از هنرمندان علاقه مندان در این مجموعه برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، مراسم سالگرد تاسیس خانه موزه بتهوون عصرروز گذشته (جمعه ۱۵ شهریورماه) با حضور علاقمندان و دوستداران این مجموعه فرهنگی و هنری برگزار شد. بابک […]


آیین نکوداشت اولین سالگرد تاسیس خانه موزه بتهوون روز جمعه پانزدهم شهریور ماه با حضور تعدادی از هنرمندان علاقه مندان در این مجموعه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، مراسم سالگرد تاسیس خانه موزه بتهوون عصرروز گذشته (جمعه ۱۵ شهریورماه) با حضور علاقمندان و دوستداران این مجموعه فرهنگی و هنری برگزار شد.

بابک چمن آرا، مدیر خانه موزه بتهوون در این مراسم گفت: امروز، روز تولد کریم چمن آراست به همین دلیل هم پارسال در چنین روزی خانه موزه بتهوون را افتتاح کردیم. البته تولد تاسیس مرکز بتهوون ۲۵ آذرماه است و این مجموعه از سال ۱۳۳۲ تاکنون به مدت ۶۶سال فعالیت می کند.

ارائه جزییاتی از نماد «نوار نقره‌ای بتهوون»

وی در ادامه از اجرای طرحی با عنوان «تبادل موسیقی» خبر داد و گفت: خانه موزه بتهوون از ابتدای مهرماه طرحی با عنوان تبادل موسیقی اجرا می کند به این شکل که افراد می توانند سی دی های آلبوم موسیقی بلا استفاده ای که در منزل دارند را به خانه موزه بتهوون بدهند پس ازایجاد یک حساب کاربری برای فرد، آلبوم موسیقی که به مجموعه داده درجه‌گذاری می شود و سپس فرد می تواند آلبوم‌های به اشتراک گذاشته می خود را با آلبوم‌هایی که دیگران به اشتراک گذاشته ‌اند تعویض کند. آثار این طرح باید یک- حتما اوریجینال باشند و دو- سی ‌دی های رسمی و شرکتی باشند. اطلاعات تکمیلی و جزییات راجع به این طرح تا اخر شهریورماه اعلام می شود.

چمن آرا ادامه داد: مرکز موسیقی بتهوون از سال‌های گذشته نمادی با عنوان لوح زرین دارد که در دو دهه گذشته به چهار هنرمند کریم چمن آرا، مرتضی احمدی، عزت‌الله انتظامی و عبدالرحیم جعفری(بنیانگذار انتشارات امیرکبیر) اهدا شده است. امسال همزمان با سالگرد یک سالگی خانه موزه بتهوون تصمیم گرفتیم اعلام کنیم که هرسال به یک اثر و هنرمند «خاطره ساز» نمادی با عنوان «نوار نقره ای بتهوون» تعلق خواهد گرفت. انتخاب این اثر یا هنرمند براساس تصمیم خانه موزه بتهوون است و مهم نیست که اثر یا هنرمند متعلق به چه دوره و بازه زمانی باشند. این مراسم قرار است ۲۵ آذرماه هر سال ؛ همزمان با سالگرد تاسیس مرکز موسیقی بتهوون برگزار شود. دلیل انتخاب این تاریخ هم روز تولد لودویگ فان بتهوون، هنرمند و آهنگساز آلمانی است.

دعوت بابک چمن‌آرا از حمایت‌کنندگان آثار موسیقایی

فرهاد فزونی، طراح این نوار نقره ای در ادامه این مراسم گفت: نوار نقره ای تولید اشیاء تهران است و شکل بازسازی شده ای از نوار کاست های قدیمی با جنس استیل است. قرار است از هرنسخه این نوار دوتا تولید شود، یکی به هنرمند و اثر انتخاب شده تعلق می گیرد و دیگری هم در خانه موزه بتهوون آرشیو می شود. این محصول به سفارش خانه موزه بتهوون و اختصاصی برای این مجموعه در آسیا تهران طراحی و تولید شده است و در جایی به فروش نمی رسد.

در پایان مراسم، چمن آرا با اعلام اینکه خانه موزه بتهوون از هرگونه حمایت مالی و غیرمالی مجموعه استقبال می کند گفت: یکی از فعالیت‌های ما در طول یکسال گذشته، تولید آثار ماندگار و نفیسی چون «چاووش» بود که تولید این محصول بدون حمایت و همکاری سرمایه گذاران و حامیان مالی ممکن نبود در همین راستا خانه موزه بتههون از هرگونه حمایت مالی و غیرمالی در زمینه کاری خود استقبال می‌کند.

خانه موزه بتهوون، ۱۵ شهریورماه سال گذشته کار خود را آغاز کرده و در طول این یکسال فعالیت‌های فرهنگی هنری متعددی داشته است. بزرگداشت روز جهانی کودک، مراسم جشن تولد فرانتس شوبرت، رونمایی از دستخط احمد شاملو، انتشار مجموعه «چاووش از درآمد تا فرود»، رونمایی از صفحه «صدای تهرون قدیم» مرتضی احمدی، برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی و کارگاهی و….از جمله فعالیت های این مجموعه در طول یکسال گذشته بوده است.

خانه موزه بتهوون همزمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی از روز شنبه ۱۶ شهریورماه تا چهارشنبه بیستم شهریورماه تعطیل است و از روز چهارشنبه فعالیت خود را مجددا آغاز می کند.

منبع مهر