ادامه اپرای «حلاج» پس از محرم و صفر/ آمار تماشاگران اعلام شد

پروژه «اپرای حلاج» با کارگردانی پرواز همای پس از پایان ایام سوگواری محرم و صفر در تعدادی از شهرهای کشور روی صحنه می‌رود. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، «اپرای حلاج» پرواز همای بعد از ۸۲ شب اجرای متوالی و میزبانی از ۸۲ هزار مخاطب در تهران و شهرهای دیگر به پایان رسید. این پروژه […]


پروژه «اپرای حلاج» با کارگردانی پرواز همای پس از پایان ایام سوگواری محرم و صفر در تعدادی از شهرهای کشور روی صحنه می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، «اپرای حلاج» پرواز همای بعد از ۸۲ شب اجرای متوالی و میزبانی از ۸۲ هزار مخاطب در تهران و شهرهای دیگر به پایان رسید. این پروژه از آبان ماه مجددا در شهرهای دیگر ایران ادامه خواهد داشت که طبق برنامه ریزی های انجام گرفته شهرهای مازندران و آذربایجان و بوشهر و کرمان، جنوب کشور میزبان این پروژه خواهند بود.

پنجاه و دومین اجرای «اپرای حلاج» به نویسندگی، آهنگسازی و خوانندگی پرواز همای، از شامگاه سه‌شنبه ۱ مردادماه در محوطه حیات هنر مجموعه فرهنگی کاخ نیاوران به مدت ۲۴ روز متوالی به همت موسسه «آوای هنر» برگزار شد. همای طی یک سال گذشته این اپرا را در مجموعه فرهنگی کاخ سعدآباد، تالار وحدت، سالن ایرانیان و همچنین در شهرهای تبریز، رشت و شیراز به روی صحنه برده است و هربار این اجرا به دلیل استقبال بارها تمدید شده است.

در این پروژه علاوه بر پرواز همای و محمدحسین صفری که منصور حلاج و شبلی را ایفا کردند، بازیگران دیگری از جمله بهزاد جاودان فرد، بهزاد ابراهیمی، بهادر فاضل، آصف جاودان فرد، مهرداد آبجار، حسین زیادخان پور، شهریار همای، لاله کریمی، پارمیدا تاجیک، نگار فاضل مطلق، جیران باریکانی و پروانه چراغعلی در این اجرا به ایفای نقش پرداختند. ضمن اینکه بهزاد جاودان فرد نیز طراحی حرکات را برعهده داشت.

پاشا هنجنی (مایستر ارکستر و نوازنده نی)، سعید فهیمی (نی دوم)، محمود نوذری (سنتور)، میلاد علیپور (تار)، مسلم علیپور (کمانچه)، فرشاد رستمی (کمانچه آلتو)، سعید بهرامی (عود)، اسفندیار شاهمیر (دف)، میرامیر میری (دف)، حمیدرضا یوسفی (تمبک و جیم بی) و سپیده ابراهیم نژاد (سوپرانو همخوان) اعضای ارکستر این اجرا را تشکیل می‌دهند.