انسان موضوع محوری نقاشی شد

حمیدرضا صبوری‌زاده با الهام از شعر «انسانم آرزوست» چند اثر نقاشی را در نمایشگاه «وان+وان میلیون» در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، حمیدرضا صبوری زاده با اشاره به برپایی نمایشگاه «وان+وان میلیون» در گالری ثالث اظهار کرد: سال گذشته این نمایشگاه با عنوان «وان میلیون» و با هدف […]


حمیدرضا صبوری‌زاده با الهام از شعر «انسانم آرزوست» چند اثر نقاشی را در نمایشگاه «وان+وان میلیون» در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، حمیدرضا صبوری زاده با اشاره به برپایی نمایشگاه «وان+وان میلیون» در گالری ثالث اظهار کرد: سال گذشته این نمایشگاه با عنوان «وان میلیون» و با هدف فروش هر یک از آثار هنری به قیمت یک میلیون تومان برگزار شده بود ولی امسال به دلیل مشکلات اقتصادی و تورم شدید در سطح کشور، عنوان آن به «وان + وان میلیون» با احتساب تورم تغییر یافته و هر یک از آثار هنری ۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

وی افزود: تاکنون ۷۰ اثر هنری از ٧۴ نفر از هنرمندان حاضر در نمایشگاه به فروش رفته است.

این هنرمند نقاش با بیان اینکه چند اثر هنری از او در این نمایشگاه عرضه شده است گفت: کار اول «انسانیت» نام دارد و نام کار دوم نیز «همدلی» است، شیوه آفرینش آن هم اینگونه بود که در یکی از مناطق آسیب‌دیده از سوانح طبیعی، بومی نقاشی گذاشته و از امدادرسانان و همچنین مردمی که به یاری همنوعان‌شان آمده بودند خواستم اثر انگشت خود را با رنگ‌های مختلف روی آن ثبت کنند، در نهایت اثری بدیع و رنگارنگ خلق شد که نشان‌ می‌داد انسان‌ها از هر رنگ و سلیقه و قومیتی، تفاوتی با یکدیگر ندارند و به وقت نیاز، همدل و یار هم خواهند بود.

صبوری‌زاده ادامه داد: کار سوم «صداقت» یا لوح ترحیم انسانیت (خاکسپاری کودک درون به عنوان نماد صداقت و درستی در انسان‌ها) و کار چهارم «قضاوت» نام داشت، ایده آن هم گردابی بود که انسان‌ها برای بهتر دیده شدن در جامعه به دام آن می‌افتند، گردابی که در نهایت به یک چشم ختم می‌شود و گویای اهمیت دیده شدن در اجتماع است حتی به قیمت از دست رفتن احساس آرامش و راحتی فرد.

وی یادآور شد: این آثار با الهام از شعر مشهور مولانا «انسانم آرزوست» خلق شده‌اند و به فطرت انسانی و بازگشت به آرامش و کمال آدمی اشاره دارند.

این هنرمند با بیان اینکه «آخرین آینه» نام کار بدی او از مجموعه آینه ای دیگری از آثار اوست گفت: این مجموعه به نگاه انسان‌ها به زندگی، فرد و اجتماع می‌پردازد و در نمایشگاه‌های آتی در معرض دید قرار می‌گیرد.

نمایشگاه گروهی «وان+وان میلیون» با آثاری از ٧۴ هنرمند و با موضوع آزاد در گالری ثالث برگزار شده و تا ١٨ شهریور ادامه خواهد داشت.