انیمیشن ایرانی به جشنواره بین‌المللی انیمیشن گوادالاخارا رفت

جشنواره انیمیشن گوادالاخارا از امسال جنبه بین‌المللی پیدا می‌کند و انیمیشن ایرانی «گرگم و گله می‌برم؟» ساخته امیر هوشنگ معین نماینده ایران در این جشنواره خواهد بود. به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، در حالی که جشنواره بین‌المللی فیلم مکزیک(FICG) تاکنون جشنواره‌ای داخلی بود که به انتخاب بهترین انیمیشن‌های کوتاه مکزیک می‌پرداخت اما […]


جشنواره انیمیشن گوادالاخارا از امسال جنبه بین‌المللی پیدا می‌کند و انیمیشن ایرانی «گرگم و گله می‌برم؟» ساخته امیر هوشنگ معین نماینده ایران در این جشنواره خواهد بود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ورایتی، در حالی که جشنواره بین‌المللی فیلم مکزیک(FICG) تاکنون جشنواره‌ای داخلی بود که به انتخاب بهترین انیمیشن‌های کوتاه مکزیک می‌پرداخت اما این جشنواره قرار است در سال ۲۰۱۹ هم بین‌المللی باشد و هم بخش فیلم بلند را به مجموعه اضافه کند. در همین حال بخش رقابتی فیلم کوتاه ریگو مو را برای فیلم‌هایی از سراسر جهان به این جشنواره افزوده شده است.

این در حالی است که گی‌یرمو دل تورو امسال اسپانسر این جشنواره شده تا دیدگاه جهانی این رویداد تقویت شود.

مدیر جشنواره کارولینا لوپز با اعلام این خبر افزود حمایت از خلاقیت در سینمای بلند، حمایت از تولیدات ای برو-آمریکایی، تنوع در سینما و ایجاد پلی بین مکزیک و جهان از اهداف این تغییرات است.

یکی از انیمیشن‌هایی که در رقابت امسال حضور دارد انیمیشن «یک روز دیگر از زندگی» ساخته رائول دلا فونته و دمین نینو است که موفق به کسب جایزه بهترین انیمیشن بلند از جوایز انیمیشن اروپا و آکادمی گویا اسپانیا شده است. این انیمیشن جایزه منتخب تماشاگران جشنواره سن سباستین را نیز از آن خود کرده است.

از ژاپن «میرای» ساخته مامورو هوسودا که نامزدی اسکار امسال و گلدن گلوب را داشت و جایزه آنی را برای بهترین انیمیشن بلند دریافت کرد، در این رقابت حضور دارد.

این انیمیشن‌ها در بخش رقابتی فیلم بلند انیمیشن حضور خواهند داشت که در مجموع در برگیرنده ۹ فیلم است.

در بخش رقابتی فیلم کوتاه نیز ۱۸ فیلم با هم رقابت می‌کنند که یکی از آنها «گرگم و گله می‌برم؟» است که با عنوان «گرگم؟» به نمایش درمی‌آید.

امیرهوشنگ معین کارگردان فیلم انیمیشن «گرگم و گله می‌برم؟» است که در سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان به نمایش درآمد.

این انیمیشن هشت دقیقه‌ای بر اساس کتابی از افسانه شعبان‌نژاد ساخته شده که درباره نمایشی است که بچه‌ها آن را اجرا می‌کنند و قصه قدیمی «گرگم و گله می‌برم» را روایت می‌کند.

امسال سی و سومین دوره این جشنواره است که از ۸ مارس شروع شده و تا ۱۶ مارس ۲۰۱۹ ادامه خواهد داشت.