تئاتری که جشنواره فیلم فجر را کلید می‌زند

محمد رحمانیان از آماده‌سازی یک قطعه نمایشی در ستایش تماشاگران سینما خبر داد که قرار است امروز در افتتاحیه سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر اجرا شود. محمد رحمانیان نویسنده و کارگردان تئاتر در گفتگو با سینما خراسان درباره اجرای برنامه نمایشی که قرار است امروز در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر اجرا کند، گفت: قرار است یک […]


محمد رحمانیان از آماده‌سازی یک قطعه نمایشی در ستایش تماشاگران سینما خبر داد که قرار است امروز در افتتاحیه سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر اجرا شود.

محمد رحمانیان نویسنده و کارگردان تئاتر در گفتگو با سینما خراسان درباره اجرای برنامه نمایشی که قرار است امروز در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر اجرا کند، گفت: قرار است یک قطعه نمایشی را که منحصرا برای اجرا در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر نوشته شده است در مراسم امروز ۹ بهمن ماه اجرا کنم. این قطعه نمایشی ۱۸ دقیقه است و اجرای دیگری نخواهد داشت.

وی ادامه داد: این نمایش در راستای برگزاری جشنواره‌های سینمایی و داستان فیلم بین‌های حرفه‌ای و افرادی است که همیشه حضور پررنگی در جشنواره‌های فیلم دارند. این بار ما سینما را از طرف جمع بزرگی از مخاطبان روایت می‌کنیم نه سینماگران که البته خود من هم جزوشان هستم و از سال ۶۱ به عنوان مخاطب و علاقه مند سینما در جشنواره فیلم فجر حضور دارم. این نمایش از خاطره جمعی نسلی سینمارو سخن می‌گوید که در دهه ۶۰ و ۷۰ در صف‌های طولانی سینما می‌ایستادند و مشکلاتی را که در آن سال‌ها وجود داشت، به تصویر می‌کشد.

این کارگردان تئاتر یادآور شد: این نمایش به مرور خاطرات فیلم‌بازها می‌پردازد و در آن بازیگرانی چون علی عمرانی، علی تاجمیر، سانیا سالاری، مانیا علیجانی به همراه ۴۰ نفر از دانشجویان تئاتر حضور دارند.

رحمانیان در پایان درباره استفاده از موسیقی در قطعه نمایشی توضیح داد: در این نمایش از موسیقی فیلم‌های خاطره‌انگیز استفاده شده که سعید ذهنی تنظیم‌کننده این قطعات است و همچنین ۲ ترانه نیز توسط نیما مسیحا خوانده خواهد شد که یکی از آن‌ها اورجینال است.