«تبرئه» در خانه موزه بتهوون رونمایی شد/ قدردانی از حمایت‌های ویژه

آئین رونمایی از آلبوم موسیقی «تبرئه» به آهنگسازی ارشام مودبیان و کیارش اعتماد سیفی روز شنبه هفتم اردیبهشت با حضور تعدادی از هنرمندان در خانه موزه بتهون رونمایی شد. به گزارش سینما خراسان، آلبوم موسیقی نمایش «تبرئه» به آهنگسازی ارشام مودبیان و کیارش اعتماد سیفی روز شنبه هفتم اردیبهشت ماه توسط مؤسسه فرهنگی هنری «نغمه […]

آئین رونمایی از آلبوم موسیقی «تبرئه» به آهنگسازی ارشام مودبیان و کیارش اعتماد سیفی روز شنبه هفتم اردیبهشت با حضور تعدادی از هنرمندان در خانه موزه بتهون رونمایی شد.

به گزارش سینما خراسان، آلبوم موسیقی نمایش «تبرئه» به آهنگسازی ارشام مودبیان و کیارش اعتماد سیفی روز شنبه هفتم اردیبهشت ماه توسط مؤسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» به مدیریت افشین معصومی در خانه موزه بتهون رونمایی شد.

آلبوم «تبرئه» شامل قطعات موسیقی نمایشی به همین نام است که در دی ماه ۱۳۹۷ به کارگردانی منیژه محامدی و بازی مهوش افشار پناه، محمد اسکندری، مجید جعفری، فرناز رهنما، نوید جهانزاده، آیلار نوشهری، علی نجفی، حامد شفیع‌خواه، شهاب‌الدین علیشاهی، رضا دشتکی، پیام میرمصطفی در تالار سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا شد. این نمایش حکایت آدم‌هایی است که بی آنکه مرتکب جرمی شده باشند گرفتار زندان و شکنجه و اعدام می‌شوند.

منیژه محامدی مترجم و کارگردان نمایش «تبرئه» در این مراسم که با حضور هنرمندانی چون محمد اسکندری، محمد نادری، سام کبودوند، فرناز نادری و تعدادی دیگر از هنرمندان برگزار شد، ضمن قدردانی از افشین معصومی به جهت مشارکت در تولید آلبوم و بابک چمن آرا به جهت در اختیار قرار دادن خانه موزه بتهون برای برگزاری آئین رونمایی موسیقی نمایش «تبرئه» گفت: فکر می‌کنم این اولین بار است که موسیقی یک اثر نمایشی به صورت آلبومی مجزا در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. این هم جای خوشحالی دارد اعضای گروه «پیوند» که سالهاست در کنار هم به اجرای آثار نمایشی مشغول هستند دوباره در یک مکان زیبا این شرایط را پیدا کردند که دوباره کنار هم جمع شوند و در کنار شما مخاطبان عزیز از آلبوم موسیقی نمایش «تبرئه» رونمایی کنند.

ارشام مودبیان یکی از آهنگسازان آلبوم «تبرئه» نیز در این برنامه بیان کرد: من چندین سال بود که به فکر جمع آوری و تدوین مجموعه آثارم در قالب یک آلبوم بودم اما همیشه به هر دلیلی این اتفاق نمی‌افتاد، اما امروز بسیار خوشحالم که به همت کیارش اعتماد سیفی و سایر دوستانم شاهد انتشار رسمی آلبوم «تبرئه» در خانه موزه بتهون هستیم. بدون تردید هم بدون حمایت افشین معصومی در مؤسسه فرهنگی هنری «نغمه حصار» و هم حمایت‌های بابک چمن آرا در خانه موزه بتهون انتشار این آلبوم میسر نبود. پس لازم است از همه این عزیزان قدردانی ویژه ای داشته باشم که در مسیر تولید کار همراه ما بودند.

کیارش اعتماد سیفی نوازنده و یکی دیگر از آهنگسازان این اثر موسیقایی نیز گفت: اصولاً خسته‌تر از آنی هستم که بخواهم کار کنم. به همین دلیل باید بگویم بخش زیادی از کار و جمع آوری این آلبوم بر عهده ارشام مودبیان بوده و دوستان دیگر بوده که از همه آنها بابت این مشارکت تشکر می‌کنم.

«زندگی»، «زندگی من»، «آنها مرا گرفتند»، «من چه اشتباهی کردم»، «آنها مرا روی زمین گذاشتند»، «من را کجا می برید»، «قرار است زندگی من اینطور باشد؟»، «شب های سرد در سلول من»، «من هنوز در خط اعدامی‌ها هستم»، «من هرگز به کسی آسیب نمی رسانم»، «آسان نیست بدانی از کجا آمده ای»، «من سال‌های زیادی زندانی بودم»، «راه مبارزه چیست»، «چرا من اینجا هستم»، «زندان روح مرا گرفت»، «قدم زدن درردیف مرگ»، «آزادی به سوی من می آید»، «من طلوع آفتاب را می بینم»، «زندگی جدید برای ما»، «آهنگ پاداش» قطعاتی هستند که در آلبوم «تبرئه» گنجانده شده است.

آیناز خزینی نوازنده پیانو، بهرنگ معتمدی نوازنده ویولنسل، ارشام مودبیان نوازنده کیبورد، کاوه اعتماد سیفی و کیارش اعتماد سیفی نوازندگان گیتار الکتریک، میلاد مرادی نوازنده کمانچه، امین جعفری گرافیست، کاوه صادقی آزاد ویراستار، شیرین جهان زاده عکاس نیز گروه اجرایی این آلبوم را تشکیل می‌دهند.