«مزا مزا» کتاب شد

سیروس همتی با اشاره به انتشار نمایشنامه «مزا مزا» از تجربه ایفای نقش یک قاتل و قاچاقچی اسلحه در نمایش «سلول» گفت. سیروس همتی بازیگر، نویسنده و کارگردان تئاتر درباره فعالیت‌های اخیرش به سینما خراسان گفت: در حال حاضر مشغول بازی در نمایش «سلول» به کارگردانی محسن زرآبادی‌پور هستم که در این نمایش در نقش […]


سیروس همتی با اشاره به انتشار نمایشنامه «مزا مزا» از تجربه ایفای نقش یک قاتل و قاچاقچی اسلحه در نمایش «سلول» گفت.

سیروس همتی بازیگر، نویسنده و کارگردان تئاتر درباره فعالیت‌های اخیرش به سینما خراسان گفت: در حال حاضر مشغول بازی در نمایش «سلول» به کارگردانی محسن زرآبادی‌پور هستم که در این نمایش در نقش «اکبرقاتل» ایفای نقش می‌کنم. این کاراکتر در بین نقش‌هایی که تا امروز بازی کرده‌ام نسبت به من از همه دورتر و متفاوت‌تر است.

وی ادامه داد: «اکبرقاتل» یک قاچاقچی اسلحه و ساقی مواد مخدر است که علاقه بسیاری به بهروز وثوقی بازیگر قدیمی سینمای قبل از انقلاب دارد. برای ایفای این نقش خیلی تمرین داشتم و خوشحالم که با گریمی متفاوت نقش یک شخصیت جذاب را ایفا می‌کنم. این اثر نمایشی تا ۱۰ اسفند ماه هر شب ساعت ۱۹:۱۵ در تماشاخانه مهرگان روی صحنه خواهد بود.

این کارگردان تئاتر که قرار بود مجددا نمایش «مزا مزا» را در تماشاخانه نوفل لوشاتو اجرا کند در این باره، توضیح داد: متاسفانه نمایشی که در ماه صفر اجرای عمومی شده بود، اجازه اجرا در ماه‌های عادی سال را پیدا نکرد و بنا به درخواست مدیرکل هنرهای نمایشی نمایش را مجددا به صحنه نبردم. با وجودی که حمید علی‌نژاد تهیه‌کننده نمایش همه اقدامات لازم برای اجرای نمایش در عمارت نوفل لوشاتو را تدارک دیده بود اما من به نظر شهرام کرمی حرمت گذاشتم و به دلیل ارادتی که گروه نسبت به وی داست به درخواستش لبیک گفتم و پذیرفتم که نمایش را مجددا اجرا نکنم.

همتی درباره چاپ نمایشنامه «مزا مزا» گفت: خوشبختانه از طرف نشر نیستان پیشنهاد چاپ این نمایشنامه به من شد و با وجودی که اصلا فکرش را هم نمی کردم که این متن چاپ شود اما با پیگیری ناشر محترم این اتفاق رخ داد و در حال حاضر نمایشنامه «مزا مزا» در مرکز پخش ققنوس آماده پخش است.

وی در پایان درباره دیگر فعالیت‌هایش عنوان کرد: در راستای نگاه انتقادی که در ۲ اثر اخیرم «فیش آباد» و «مزا مزا» به شرایط فعلی جامعه و عدالت اجتماعی داشتم نمایشنامه «تمساح» را به رشته تحریر درآوردم که این سه گانه را تکمیل می‌کند. خلاصه طرح اثر را برای اجرا در سال ۹۸ به تئاتر شهر ارایه داده‌ام. من تمام شرایطی را که برای اجرا در تئاتر شهر لازم است از جمله اجرای نمایشی پرفروش و پرمخاطب و همچنین گذشتن ۲ سال از اجرای قبلی در این مجموعه، دارا هستم بنابراین احتمال اینکه «تمساح» برای اجرا در تالار چهارسو پذیرفته نشود کم است.