تلاش لئوناردو دی کاپریو برای نجات ۱۰۰ نهنگ/ پوتین جواب مثبت داد

بازیگر سرشناس و فعال محیط زیست، مقامات روسی را متقاعد کرده است تا ۱۰۰ نهنگ بلوگای اسیر را آزاد کنند. به گزارش سینما خراسان به نقل از پیپل، دی کاپریو پس از توییتی که اواسط هفته پیش منتشر کرد، از فالوئرهایش خواست تا از دولت روسیه بخواهند ۱۰۰ نهنگ دربند در آب‌های این کشور آزاد […]


بازیگر سرشناس و فعال محیط زیست، مقامات روسی را متقاعد کرده است تا ۱۰۰ نهنگ بلوگای اسیر را آزاد کنند.

به گزارش سینما خراسان به نقل از پیپل، دی کاپریو پس از توییتی که اواسط هفته پیش منتشر کرد، از فالوئرهایش خواست تا از دولت روسیه بخواهند ۱۰۰ نهنگ دربند در آب‌های این کشور آزاد شوند.

وی با انتشار یادداشتی خواست تا همه به این درخواست ملحق شوند تا به اسارت غیرانسانی اورکاها و بلوگاها در روسیه خاتمه داده شود.

این یادداشت که سه شنبه منتشر شد نزدیک یک میلیون امضا گرفت.

۹۰ نهنگ بلوگا (نهنگ سفید)، ۵ بچه والروس و ۱۱ اورکا (نهنگ قاتل) در سواحل پاسیفیک روسیه دربند هستند.

به گفته متخصصان پستانداران دریایی در شرایط سختی نگهداری می‌شدند و قرار بود به آکواریوم‌های چینی فروخته شوند.

به دلیل این فشارها، شرکت‌های درگیر به خشونت در مورد این حیوانات و به نقض قوانین ماهیگیری متهم شدند.

گفته شده پرزیدنت پوتین رئیس جمهوری روسیه با آگاهی یافتن از این ماجرا دستور داد تا تصمیمی برای سرنوشت این حیوانات گرفته شود. وی به وزیران کشاورزی و محیط زیست خود دستور داد تا روز پنج‌شنبه ترتیب این کار را بدهند.

وزیر محیط زیست روسیه گفته است مهمترین مساله این است که آنها را به درستی آزاد کنیم. وی تاریخی برای آزادسازی آن‌ها ارائه نکرده است.

دی کاپریو برای حمایت از حیوانات تلاش می‌کند و از فعالان محیط زیستی است. وی چندی پیش با جلب نظر رئیس جمهوری مکزیک توانست از «واکیتا» ها در خلیج مکزیک حمایت کند.

وی سال پیش با دکتر جین گودال متخصص مشهور حیوانات و رفتارشناس جانوری خط تولید لباس با عنوان «نگذارید ناپدید شوند» به راه انداخت تا از شامپانزه‌ها که از اعضای خانواده میمون‌ها هستند، حمایت شود. وی اعلام کرد این لباس‌ها برای گسترش آگاهی درباره میمون‌ها و حمایت از آنها راه‌اندازی شده است.

وی ماه نوامبر نیز در ویدئویی همراه برد پیت ظاهر و درباره قوانین حمایتی برای حیوانات کالیفرنیا وارد عمل شد.