تنها شهر خودگردان کشور سوژه یک مستند شد/ «دریان، دیار یاران»

فیلمبرداری مستند «دریان، دیار یاران» که درباره‌ تنها شهر خودگردان کشور با نام دریان است به پایان رسیده و این فیلم وارد مرحله تدوین شده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلمبرداری مستند «دریان، دیار یاران» به کارگردانی رهبر قنبری که درباره‌ […]


فیلمبرداری مستند «دریان، دیار یاران» که درباره‌ تنها شهر خودگردان کشور با نام دریان است به پایان رسیده و این فیلم وارد مرحله تدوین شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلمبرداری مستند «دریان، دیار یاران» به کارگردانی رهبر قنبری که درباره‌ تنها شهر خودگردان کشور با نام دریان است به پایان رسیده و این فیلم وارد مرحله تدوین شده است.

قنبری درباره ساخت مستند جدید خود اظهار کرد: چندی پیش فیلمبرداری مستند «دریان، دیار یاران» به پایان رسید و در حال حاضر حنیف شهپرراد مشغول تدوین این فیلم است.

وی درباره موضوع این مستند گفت: «دریان، دیار یاران» درباره‌ تنها شهر خودگردان کشورمان است که تمامی هزینه‌های اداره آن توسط مردم شهر و دوستداران آن تامین می‌شود، به‌گونه‌ای که اکنون این شهر علی‌رغم وسعت بسیار کم و جمعیتی در حدود ۴۵۰۰ نفر به یکی از قطب‌های اقتصادی در شمال غرب کشور تبدیل شده و شهرداری آن که منتخب مردم است، طرح‌های توسعه بسیاری را در پیش روی خود دارد.

عوامل تولید این مستند عبارتند از پژوهشگر و کارگردان: رهبر قنبری، فیلمبردار: علی شهریاری، مدیر تولید: حسن ناطقی، مدیر تدارکات: قادر نظامی، مجری طرح: علی نجاریان، دستیار و برنامه ریز: امیر رحمت حیدری، دستیار فیلمبردار: جواد کسانی، صدابردار: حمید رحمت حیدری، تدوینگر: حنیف شهپرراد، تهیه‌کننده: حسن نجاریان، سرمایه‌گذار: اکبر شفائی