جشنواره تلوراید شروع شد/ یک مدعی دیگر اسکار دیده شد

با شروع جشنواره تلوراید که آغازگر فصل رقابت‌های سینمایی در آمریکا است، فیلم «فورد در برابر فراری» برای نخستین بار در این جشنواره به نمایش درآمد. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، اولین اکران جهانی فیلم «فورد در برابر فراری» دیروز در جشنواره فیلم فلوراید ۲۰۱۹ انجام شد. با توجه به […]


با شروع جشنواره تلوراید که آغازگر فصل رقابت‌های سینمایی در آمریکا است، فیلم «فورد در برابر فراری» برای نخستین بار در این جشنواره به نمایش درآمد.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از مهر، اولین اکران جهانی فیلم «فورد در برابر فراری» دیروز در جشنواره فیلم فلوراید ۲۰۱۹ انجام شد.

با توجه به واکنش مخاطبان با دیدن این فیلم، باید گفت فیلم جیمز منگولد نیز یکی از مدعیان اسکار امسال خواهد بود.

استقبال از این فیلم بسیار بالا بود و سینمای ورنر هرتسوگ با گنجایش ۶۵۰ صندلی، کاملا پر شده بود. در طول نمایش فیلم برخی از تماشاگران چشم‌های خود را بر روی برخی از سکانس‌های خیلی دراماتیک این فیلم که با تمرکز بر مسابقات اتومبیل‌رانی ساخته شده، بسته بودند.

بازیگران این فیلم کریستین بیل و مت دیمون در نقش دو شخصیت مشهور تاریخ اتومبیل‌رانی بازی کرده‌اند. دیمون نقش کارول شلبی را بازی کرده که راننده آمریکایی مشهوری است که توسط فورد استخدام شده تا ماشینی بسازد که فراری را در رقابت تاریخی لومانس در سال ۱۹۶۶ در فرانسه شکست دهد. بیل نیز در نقش کن مایلز بازی کرده که راننده افسانه‌ای بریتانیایی است که شلبی اصرار دارد تا او راننده سوپر ماشین فورد باشد.

این فیلم ۱۵۲ دقیقه‌ای اولین اکرانش را دیروز (جمعه) ۳۰ آگوست تجربه کرد و قرار است از ۱۵ نوامبر در سینماهای آمریکا راهی پرده‌های نقره‌ای شود.

چهل و ششمین جشنواره فیلم تلوراید که از معتبرترین رویدادهای سینمایی جهان و آغازگر رقابت اسکار در آمریکاست، از ۳۰ آگوست تا ۲ سپتامبر(۸ تا ۱۱ شهریور) در آمریکا برگزار می‌شود.

فیلم مستند «کودتا ۳۲» ساخته تقی امیرانی مستندساز ایرانی مقیم بریتانیا محصول مشترک ایران/انگلستان/آمریکا در این رویداد به نمایش در خواهد آمد. فیلم کوتاه «مانیکور» ساخته آرمان فیاض نیز در بخش فیلم کوتاه جشنواره نمایش داده می‌شود.