«جنایت و مکافات» به صحنه نرفت/ ادامه اجرا بعد از رفع مشکل فنی

اجرای نمایش «جنایت و مکافات» در تالار وحدت تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد. به گزارش سینما خراسان، نمایش «جنایت و مکافات» به کارگردانی رضا ثروتی که قرار بود امشب ۲۲ خردادماه دومین اجرای خود را در تالار وحدت پشت سر بگذارد به دلیل آنچه نقص فنی در دکور نمایش عنوان شد، به صحنه نرفت. […]


اجرای نمایش «جنایت و مکافات» در تالار وحدت تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

به گزارش سینما خراسان، نمایش «جنایت و مکافات» به کارگردانی رضا ثروتی که قرار بود امشب ۲۲ خردادماه دومین اجرای خود را در تالار وحدت پشت سر بگذارد به دلیل آنچه نقص فنی در دکور نمایش عنوان شد، به صحنه نرفت.

اما با وجود آغاز اجرای نمایش به نظر می‌رسد که کار به طور کامل آماده اجرا نیست و مشکلاتی در استقرار و همسان سازی دکور وجود دارد که با وجود تلاش کارشناسان فنی تالار وحدت این نقص فنی برطرف نشد و با وجود حضور تماشاگران در تالار وحدت نمایش به صحنه نرفت.

در پیگیری سینما خراسان مشخص شد هنوز معلوم نیست مشکلات فنی نمایش تا فردا برطرف خواهد شد یا خیر به همین دلیل تا حل نشدن نقص‌های دکور با وجود پیش فروش شدن بلیت‌های نمایش تا هفته آینده، اجرای کار متوقف شده است.

در همین راستا بنیاد فرهنگی هنری رودکی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «بر اساس هماهنگی انجام شده توسط گروه، مقرر شد نمایش «جنایت و مکافات» اثر ارزنده جناب آقای رضا ثروتی از روز ۲۱ خردادماه به روی صحنه رود؛ با وجود تلاش‌های گروه نمایش و تیم تخصصی تالار وحدت، پس از یک اجرا متاسفانه اشکالاتی که در همسان سازی دکور این نمایش وجود داشت تا دقایقی قبل از شروع اجرای دوم در روز چهارشنبه برطرف نشد.

به همین دلیل و از سوی دیگر جهت جلوگیری از عدم اجرای با کیفیت نمایش و بروز هرگونه مشکل احتمالی در تالار وحدت، مرکز اصلی اجرای نمایش‌های فاخر در کشور، تا اطلاع ثانوی، اجرای نمایش فوق متوقف خواهد شد. بدیهی است، به زودی پس از رفع نواقص و تایید مراحل فنی دکور در بخش فنی تالار وحدت، این تالار پذیرای تماشاگران و هنردوستان خواهد بود.

بنیاد فرهنگی هنری رودکی از صبر و شکیبایی علاقه‌مندان به نمایش قدردانی می‌کند.»

همچنین گروه نمایش «جنایت و مکافات» نیز در اطلاعیه‌ای از به تعویق افتادن اجرا خبر داد.

در یادداشتی که از طرف روابط عمومی گروه منتشر شد، آمده است:

«اجرای نمایش «جنایت و مکافات» به دلیل نقص فنی در دکور تالار وحدت فعلاً متوقف شد. بنابراین گزارش اجرای نمایش «جنایت و مکافات» از روز نخست خود یعنی سه شنبه به دلیل مواجهه با نقص فنی در دکور نمایش در اواسط اجرا با خلل مواجه شد اما راهکاری جز ادامه نمایش به دلیل احترام به مخاطبان نمایش وجود نداشت. پس از اتمام نخستین اجرای نمایش چندین کارشناس فنی و متخصص جهت رفع نقص بوجود آمده در محل تالار وحدت حاضر شدند و امید به آن بود که تا پیش از اجرای دوم نمایش، رفع اشکال صورت بگیرد و به همین دلیل گروه نمایش و بنیاد روال کار خود را ادامه دادند اما متاسفانه اقدامات صورت گرفته توسط متخصصین نتوانست مثمر ثمر واقع شود و به همین دلیل اجرای نمایش متوقف شد چرا که مخاطبان در صورت اجرا نمی‌توانستند چندین صحنه با کیفیت و اثرگذار نمایش را بواسطه دکور تالار وحدت طراحی شده بودند ببینند.

به همین دلیل چهارشنبه ۲۲ خرداد پیش از اجرای دوم نمایش رضا ثروتی کارگردان نمایش همراه با عوامل به روی صحنه آمدند و از مردم به دلیل نقص بوجود آمده عذرخواهی کردند و با توجه به ضرورت احترام به مخاطبان قرار شد که هزینه‌های دریافتی از طریق سامانه تیکت به مشتریان بازگردانده شود و در صورت تمایل ایشان به دیدن اجرا برای آنان بلیت در زمان دیگری که توسط خود ایشان تعیین می‌شود قرارداده شود و علاوه بر آن بنیاد رودکی یک بلیت رایگان دیگر در اختیار مخاطبان قرارداده تا بتوانند به همراهان و دوستان خود هدیه دهند.

دست‌اندرکاران نمایش و بنیاد رودکی ابراز امیدواری کردند که با حضور عوامل فنی مشکل بوجود آمده در تالار وحدت به زودی برطرف شده و نمایش به روال اجرایی خود بازگردانده شود.»