رشتوندان به تماشای «زالاوا» و «شیشلیک» نشستند

رشت- رشتوندان در شب دوم اکران همزمانی فیلم های سی و نهمین جشنواره فجر به تماشای «زالاوا» و «شیشلیک» نشستند. به گزارش سینما خراسان، از ساعت ۱۵ عصر پنجشنبه زنگ دومین روز اکران همزمانی فیلم‌های بخش سوادی سیمرغ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در سینما ۲۲ بهمن رشت با اکران دو فیلم دیگر به […]

رشت- رشتوندان در شب دوم اکران همزمانی فیلم های سی و نهمین جشنواره فجر به تماشای «زالاوا» و «شیشلیک» نشستند.

به گزارش سینما خراسان، از ساعت ۱۵ عصر پنجشنبه زنگ دومین روز اکران همزمانی فیلم‌های بخش سوادی سیمرغ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در سینما ۲۲ بهمن رشت با اکران دو فیلم دیگر به صدا درآمد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا امسال همه علاقه مندان به هنر هفتم شاهد برگزاری جشنواره‌ای متفاوت هستند، صندلی‌های سینما ۲۲ بهمن رشت که امسال برای نخستین بار میزبان برگزاری این جشنواره بوده در مقایسه با سال‌های گذشته با تعداد اندک تماشاگران رو به رو است.

جشنواره سی و نهم که برای برگزاری آن اما و اگرهایی بسیاری بود بالاخره با تثبیت شرایط کرونایی در سطح کشور و با موافقت ستاد ملی کرونا با تأکید بر ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده از حداکثر ۳۰ درصد ظرفیت سینماها در حال برگزاری است.

به محدویت‌های سنی تعیین شده برای فیلم‌ها در هنگام بلیت دقت شود

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان در گفتگو با سینما خراسان با اشاره به پیش بینی ۱۶ فیلم بخش سودای سیمرغ برای اکران در استان، اظهار کرد: امروز دومین روز از اکران همزمانی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر را با نمایش دو فیلم دیگر شاهد بودیم.

سید امیر مصباح با بیان اینکه امروز دو فیلم «زالاوا» و «شیشلیک» برای تماشاگران به نمایش گذاشته شد، افزود: این دو فیلم به ترتیب در سانس‌های ۱۵ و ۱۸ به نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال برای رعایت دستور العمل های بهداشتی بلیت فروشی در گیشه سینما نداریم، گفت: علاقه مندان می‌توانند بلیت فیلم‌های مورد علاقه خود را از سامانه‌های اینترنتی ایران تیک، سینما تیکت و گیشه ۷ تهیه کنند.

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان تأکید کرد: طی دیروز و امروز در طول نمایش فیلم‌ها تلاش شد تا تمام دستور العمل های و شیوه نامه‌های ابلاغی ستاد مرکزی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک در طول حضور در سالن سینما، تب سنجی در هنگام ورود به سینما و ضد عفونی صندلی‌های سینما بعد از پایان هر سانس با دقت نظر اجرایی و رعایت شده است.

وی همچنین به محدودیت سنی در برخی فیلم‌های پیش بینی شده جدول اکران در استان اشاره و اضافه کرد: شهروندان در هنگام خرید بلیت به این موضوع باید دقت کنند.