رونمایی از پوستر پنجمین جشن عکاسان سینما

در آستانه برگزاری پنجمین جشن عکاسان سینما، پوستر این جشن با طرحی از علی باقری رونمایی شد. به گزارش سینما خراسان، پوستر پنجمین دوره جشن عکاسان سینما روز گذشته سه شنبه ۱۵ مرداد ماه با حضور اعضای هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان سینما، منوچهر شاهسواری مدیر عامل خانه سینما و مازیار میری مدیر اجرایی انجمن […]


در آستانه برگزاری پنجمین جشن عکاسان سینما، پوستر این جشن با طرحی از علی باقری رونمایی شد.

به گزارش سینما خراسان، پوستر پنجمین دوره جشن عکاسان سینما روز گذشته سه شنبه ۱۵ مرداد ماه با حضور اعضای هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان سینما، منوچهر شاهسواری مدیر عامل خانه سینما و مازیار میری مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران رونمایی شد.

طراحی این پوستر را علی باقری از اعضای انجمن عکاسان سینما و از طراحان پوستر به نام سینمای ایران به عهده دارد.

باقری که طراحی پوستر دوره های اول و دوم جشن را نیز در کارنامه دارد،درباره طراحی پوستر این دوره جشن گفت: پیشنهاد من به هیات مدیره طراحی پوستر برای تمامی دوره های جشن عکاسان سینما و دیدن تصویری به عنوان شاخصه جشن بود و خوشبختانه با این ایده موافقت شد.

وی ادامه داد: طراحی پوستر پنجمین جشن عکاسان سینما با دیگر کارهایم بسیار متفاوت است. در این پوستر تصویر سازی خاصی انجام شد. در ابتدا از فردی خواستم تا شاتر زدن فرضی را برایم انجام بدهد و از او عکاسی کردم و در نهایت ساده سازی شد و به طرح نهایی رسیدم و در واقع نحوه اجرا، این پوستر را با دیگر کارهایم متفاوت می کند.

باقری با اشاره به حضورش به عنوان یکی از عکاسان سینمای ایران و همکاری در برگزاری جشن عکاسان سینما گفت: هشت سال از زمانی که عضو انجمن عکاسان سینما شدم می گذرد و به عنوان عکاس سینما جوایزی هم در این زمینه کسب کردم، به همین نسبت درگرافیک سینما فعالیت دارم و این دوحوزه را خیلی نزدیک به هم می بینم ونمی توانم این دو را از هم جدا کنم. خودم را عضوی از انجمن عکاسان سینما می دانم و به آن افتخار می کنم و خوشحالم که سهمی در برگزاری جشن دارم.

بر این اساس، در بخش مسابقه عکس این رویداد هنری، ۱۶۸ فریم عکس صحنه و پشت صحنه از ۱۶ عکاس به دبیر خانه ارسال شد. بر خلاف سال‌های گذشته در این دوره، نمایشگاه عکس برگزار نمی شود و عکس های منتخب در قالب کتاب در روز ۲۴ مرداد ماه رونمایی و عکاس سال سینمای ایران معرفی خواهد شد.

علی نیک رفتار دبیری پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران را بر عهده دارد.