سالن سینما و تئاتر کودک باغ کتاب تهران افتتاح شد

سالن سینما و تئاتر کودک و نوجوان باغ کتاب تهران با مدیریت خیام وقار کاشانی، شب گذشته با اجرای نمایش «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌ سوسکه» افتتاح شد. به گزارش سینما خراسان، شب گذشته ۲۷ بهمن ماه نمایش‌های «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌ سوسکه» به کارگردانی سینا نورائی آغازگر فعالیت رسمی تئاتر کودک و نوجوان […]


سالن سینما و تئاتر کودک و نوجوان باغ کتاب تهران با مدیریت خیام وقار کاشانی، شب گذشته با اجرای نمایش «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌ سوسکه» افتتاح شد.

به گزارش سینما خراسان، شب گذشته ۲۷ بهمن ماه نمایش‌های «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌ سوسکه» به کارگردانی سینا نورائی آغازگر فعالیت رسمی تئاتر کودک و نوجوان در مجموعه باغ کتاب تهران بود.

خیام وقار کاشانی که به تازگی مدیریت بخش سینما و تئاتر کودک این مجموعه را عهده دار شده است، در همین زمینه گفت: خوشحالیم که مخاطبان از اولین نمایش در این مجموعه استقبال کردند و امیدواریم هنرمندان عرصه نمایش‌های کودک و نوجوان، که در این شب همراه ما بودند چراغ این مجموعه را روشن نگه دارند.

نمایش‌های «خاله پیرزن مهربون» و «خاله‌ سوسکه» به کارگردانی سینا نورائی با حضور هنرمندانی چون علی فروتن، حمید گلی، فاطمه امینی (مجری برنامه کودک) و علیرضا گلپایگانی مدرس و کارگردان انیمیشن و انیماتور در سالن شماره ۸ مجموعه باغ کتاب تهران، برای کودکان، نوجوانان و خانواده‌هایشان روی صحنه رفت تا سرآغازی بر نمایش‌های کودک و نوجوان در باغ کتاب تهران باشد.

کودکان و نوجوانان در کنار تماشای این نمایش ها که به شیوه تلفیقی عروسک و بازیگر و به صورت موزیکال روی صحنه می روند، می‌توانند با توجه به گروه سنی‌شان از فضاهای تفریحی و آموزشی اختصاص‌ یافته در این مجموعه استفاده کنند.

آنا نمکچیان، مهرزاد شربتخواری، صالح خواجه، مهدی سرابی، مینا ابراهیمی، سینا نورائی بازیگران این ۲ نمایش هستند.

باغ کتاب در میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب تهران واقع است.