عکس های زیبای ساختمان های ایرانی برنده جایزه معتبر عکاسی انگلیس

هر سال موسسه معتبر سی آی او بی در انگلیس از عکاسان حرفه ای و آماتور در جهان می خواهد تا در یک رقابت عکاسی از ساختمان های سراسر جهان شرکت کنند و امسال سه عکاس ایرانی در این رقابت درخشیده اند. به گزارش سینما خراسان به نقل از نیواطلس، علاقمندان می توانند عکس های […]

هر سال موسسه معتبر سی آی او بی در انگلیس از عکاسان حرفه ای و آماتور در جهان می خواهد تا در یک رقابت عکاسی از ساختمان های سراسر جهان شرکت کنند و امسال سه عکاس ایرانی در این رقابت درخشیده اند.

به گزارش سینما خراسان به نقل از نیواطلس، علاقمندان می توانند عکس های خود را در سایت این موسسه فعال در حوزه معماری و ساختمان که بیش از ۱۵۰ سال قدمت دارند ثبت کنند تا در رقابت سالانه عکاسی از ساختمان های جهان شرکت کنند.

اگر چه برنده این رقابت عکاسی در سال ۲۰۱۸ فردی به نام چرنه جوآنگ است که با گوشی آیفون ۷ خود عکسی زیبا از مرکز تجارت جهانی وستفیلد در نیویورک امریکا گرفته است، اما سه عکس از عکاسان ایرانی در میان عکس های منتخب مجموعه مذکور وجود دارند.

یکی از این عکس های منتخب به نام ۲۱ اینچ که توسط جمشید فرجوند گرفته شده مردی را در شهر بیجار نشان می دهد که با استفاده از تلویزیون های ۲۱ اینچ قدیمی خانه ای برای خود ساخته است.

عکس ایرانی منتخب دیگر در این مجموعه مربوط به رسول بیاتی است و حفره امید نام دارد. این عکس از سقف بازار فرش قم گرفته شده است.

عکس سوم این مجموعه که زنان سفیدپوش نام دارد توسط حسین فراهانی از زنان ایرانی در حین انجام اعمال حج عمره در شهر مدینه منوره گرفته شده است.

برای مشاهده بقیه عکس های این مجموعه می توانید به نشانی http://www.artofbuilding.org/gallery مراجعه کنید.