فراخوان بخش محله جشنواره فیلم شهر منتشر شد

فراخوان بخش محله هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر منتشر شد. به گزارش سینما خراسان به نقل از ستاد خبری جشنواره، بخش محله هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با هدف ثبت آثار خلاقانه و فیلم‌های زیبا و تأثیرگذار از زوایای مختلف شهرهای ایران و تهران در ۲ بخش «مسابقه» و «ویژه» برگزار می‌شود که […]


فراخوان بخش محله هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر منتشر شد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ستاد خبری جشنواره، بخش محله هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با هدف ثبت آثار خلاقانه و فیلم‌های زیبا و تأثیرگذار از زوایای مختلف شهرهای ایران و تهران در ۲ بخش «مسابقه» و «ویژه» برگزار می‌شود که در همین راستا فراخوان این بخش منتشر شد.

بخش مسابقه

این بخش با هدف تولید و دریافت آثار کوتاه غیرحرفه ای «موبایلی» و «مستند خبری» شهروندی برگزار می شود و در برگیرنده آثاری است که با موضوعات خانواده ایرانی در محیط شهری، یک روز زندگی در شهر، امنیت شهر، یاران شهروندان؛ به تصویر کشیدن خدمات نیروهای امدادی و انتظامی در شهرها (آتش نشانان، هلال احمر، رفتگران، پلیس، راهنمایی و رانندگی و …)، مشارکت جمعی در راستای حل مشکلات اجتماعی، صیانت از محیط زیست، درختان، بوستان‌ها و هر موضوعی که مسائل شهری را در بر گیرد و در ایران تولید شده باشند، برگزار می‌شود.

بخش ویژه «شهر تهران»

فیلم‌های داستانی و یا مستندهای خلق شده با موضوع تهران، علاوه بر بخش اصلی در این بخش نیز مورد بررسی و داوری قرار می‌گیرند.

تمامی علاقه مندان فارغ از اینکه در تهران زندگی می‌کنند یا خیر، می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

اولویت انتخاب در این بخش با فیلم‌هایی است که تمامی موضوعات، مشکلات و مسائل شهر تهران را در بستری زیبا و تأثیرگذار به تصویر کشیده باشند.

در بخش «مسابقه»، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به عنوان رتبه اول، لوح تقدیر و جایزه نقدی به عنوان رتبه دوم و لوح تقدیر و جایزه نقدی به عنوان رتبه سوم اهدا خواهد شد و در بخش ویژه «شهر تهران» نیز تندیس جشنواره و جایزه نقدی به عنوان رتبه اول، لوح تقدیر و جایزه نقدی به عنوان رتبه دوم و لوح تقدیر و جایزه نقدی به عنوان رتبه سوم به برگزیدگان اهدا می‌شود.

ثبت نام تا پایان فروردین ماه و از طریق سایت جشنواره به نشانی www.shahrfilmfest.com امکان پذیر است.

هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، توسط موسسه تصویر شهر و به دبیری هاشم میرزاخانی در تابستان سال جاری در تهران برگزار می‌شود.