«لبیک» آماده انتشار شد/ سفر به چند کشور برای اجرای برنامه

یکی از مداحان اهل بیت(ع) که در عرصه خوانندگی هم فعالیت می‌کند از انتشار تازه‌ترین آلبوم خود به نام «لبیک» با مضمون ایام محرم و عزاداری اربعین خبر داد. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، شهروز حبیبی از مداحان شاخص آذری زبان که طی سال‌های اخیر فعالیت‌های متعددی را هم در عرصه موسیقی انجام داده، […]


یکی از مداحان اهل بیت(ع) که در عرصه خوانندگی هم فعالیت می‌کند از انتشار تازه‌ترین آلبوم خود به نام «لبیک» با مضمون ایام محرم و عزاداری اربعین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان، شهروز حبیبی از مداحان شاخص آذری زبان که طی سال‌های اخیر فعالیت‌های متعددی را هم در عرصه موسیقی انجام داده، با شاره به تازه‌ترین فعالیت‌های خود گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام گرفته تا هفته‌های پیش مشغول تولید و آماده‌سازی یک آلبوم با مضمون عزادارای حضرت سیدالشهدا(ع) و ایام اربعین هستیم که با حمایت سازمام «اوج» با عنوان «لبیک» در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

وی افزود: این آلبوم که برای تولید آن از سوی تهیه‌کننده و سایر عوامل تلاش بسیاری صورت گرفته صرفا یک مجموعه صوتی نخواهد بود و تصمیم گرفته‌ایم برای تعدادی از قطعات کلیپ هم تهیه کنیم که در ایام محرم و صفر به تناوب از شبکه‌های مختلف رسانه‌ای توزیع خواهد شد. این آلبوم هم اکنون مراحل نهایی خود را پشت‌سر گذاشته و به زودی در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. این اثر صوتی یک دعوت موسیقایی برای حضور مردم در ایام عزادارای سیدالشهدا و پیاده‌روی اربعین است که به اعتقاد من یکی از مظاهر اقتدار تشیع و جهان اسلام است که تمام دنیا را برای حضور در یک رویداد جهانی دعوت می‌کند.

این مداح صاحب سبک اردبیلی با اشاره به برخی جزییات آلبوم «لبیک» توضیح داد: قطعات آلبوم از آثار شاعران صاحب نام و شناخته شده آذربایجانی در حوزه مذهبی است که از آن جمله می‌توان به استاد ولی‌الله زنجانی، حاج طیار زارع اردبیلی، استاد محمد ناعم و استاد پریشان اشاره کرد. این آثار به شکلی در قالب موسیقی گنجانده شده که امیدوارم بتواند مورد توجه عزاداران حضرت سیدالشهدا قرارگیرد.

حبیبی که پیش از این آلبوم«پروانه‌های سوخته» و «صحرای کربلا» را در فضای مجازی منتشرکرده بود، با اشاره به فعالیت‌های دیگر خود در عرصه مداحی گفت: در دهه اول محرم به دعوت تعدادی از هیات‌های مذهبی تهران برنامه‌های متعددی را در تهران در قالب مراسم «طشت گذاری» و مضامین دیگر برگزار خواهم کرد و بعد از آن در دهه دوم محرم علاوه بر اجرا در اردبیل برنامه‌های دیگری را نیز در تعدادی از شهرستان‌ها برگزار می‌کنم و این در حالی است که به دعوت برخی از مجموعه‌های مذهبی کشورهای دیگر از جمله ترکیه به این کشور سفر خواهم کرد. البته برنامه‌ریزی‌هایی نیز برای حضور بنده در موکب‌های مختلف پیاده‌روی اربعیم طراحی شده که برایم تجربه بسیار ارزشمندی است.

شهروز حبیبی از جمله مداحان و خوانندگان شناخته شده اهل‌بیت است که از دوران کودکی همراه پدرش در مجالس روضه خوانی حضور می‌یافت. او پس از فراگیری قرائت قرآن کریم و کسب مقام‌های متعدد در این عرصه در محضر زنده یاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی به فراگیری دستگاه‌های مختلف موسیقی و مداحی می‌پردازد و پس از آن نیز به صورت حرفه‌ای در این عرصه مشغول به فعالیت می‌شود.

منبع مهر