مجبور به اکران «دزد و پری۲» در این فصل شدیم

حسین قناعت کارگردان «دزد و پری۲» درباره شرایط نامناسب اکران این اثر سینمای کودک توضیحاتی ارایه داد. حسین قناعت کارگردان سینما در گفتگو با سینما خراسان درباره شرایط اکران فیلم سینمایی «دزد و پری ۲» که از اوایل دی ماه روی پرده رفته است، گفت: قرار بود «دزد و پری ۲» در مهرماه اکران شود […]


حسین قناعت کارگردان «دزد و پری۲» درباره شرایط نامناسب اکران این اثر سینمای کودک توضیحاتی ارایه داد.

حسین قناعت کارگردان سینما در گفتگو با سینما خراسان درباره شرایط اکران فیلم سینمایی «دزد و پری ۲» که از اوایل دی ماه روی پرده رفته است، گفت: قرار بود «دزد و پری ۲» در مهرماه اکران شود اما متاسفانه فیلم دیگری جایگزین این اثر شد به همین دلیل از فصل کنونی اکران «دزد و پری ۲» راضی نیستم اما چاره‌ای هم نداشتیم و باید آن را به نمایش می‌گذاشتیم چراکه اگر این فصل را از دست می‌دادیم اکران «دزد و پری ۲» به سال بعد می‌افتاد و به همین ترتیب ۳ سال می‌شد که در نوبت اکران می‌ماند. ضمن اینکه فیلمی که کهنه شود دیگر ارزش خود را از دست می‌دهد به همین دلیل این فیلم را اکران کردیم.

وی با بیان اینکه «دزد و پری ۲» از قسمت نخست آن، یک سر و گردن بالاتر و یک فیلم شاد و سرگرم‌کننده است و در عین حال قصه آن چفت و بست دارد، عنوان کرد: هرچند فروش «دزد و پری ۲» تاکنون بد نبوده اما من مطئنم اگر آن را در فصل مناسب‌تر اکران می‌کردیم به فروش بهتری دست پیدا می‌کرد.

قناعت با اشاره به اینکه «دزد و پری ۲» یک فیلم خوب، مناسب خانواده و کودکان است، مطرح کرد: اگر این فیلم در مهرماه اکران می‌شد فروش بسیار خوبی می‌کرد چرا که اِلِمان‌های فروش را دارد برای مثال فیلم خوش ریتمی است و مباحث آموزشی و سرگرمی در آن دیده می‌شود از همین رو من خیلی این فیلم را دوست دارم اما متاسفانه اکران «دزد و پری ۲» به دی ماه و فصل امتحانات بچه‌ها افتاد و این سهم «دزد و پری ۲» از شرایط اکران شد.

این کارگردان درباره اینکه این روزها همزمان چند فیلم کودک در حال اکران است، توضیح داد: خوشبختانه سینمای کودک در این دو، سه ساله به جایگاه خوبی رسیده است ضمن این که سیاست‌های بنیاد سینمایی فارابی که هنوز به نظرم بهترین حامی سینمای کودک است در جهت دیده شدن آثار کودک موثر واقع شده است برای مثال سلیقه و نگاه اعضای قبلی و فعلی شورای راهبردی سینمای کودک و نوجوان این بنیاد این بود که فیلم‌های خوبی در این حوزه ساخته شود تا بتوانند اکران خوبی داشته باشند.

وی در پایان اظهار کرد: چندی پیش قانونی مصوب شد که براساس آن هر سرگروه سینمایی در سال باید یک فیلم کودک اکران کند که به نظرم یک اتفاق بسیار خوب است چرا که این امر به این معنی است که ما هر سال بالغ بر هفت فیلم کودک خواهیم داشت‌ این موضوع باعث می‌شود فعالان حوزه کودک به دنبال ساخت فیلمی بروند که مناسب خانواده و کودکان باشند به همین دلیل و من از این اتفاق استقبال می‌کنم.