«مشق زندگی» منتشر شد/ روایت موسیقایی یک پزشک از بیمارانش

آلبوم موسیقی «مشق زندگی» با شعر و دکلمه حسن جمشیدیان و آهنگسازی سروش انتظامی در فضای متفاوت پیش روی مخاطبان قرار گرفت. به گزارش سینما خراسان، آلبوم «مشق زندگی» اثری است بر مبنای شعر و دکلمه‌ی حسن جمشیدیان که با موسیقی سروش انتظامی همراه شده است. «گورستان دل»، «کوی بتان»، «مشق عشق»، «هجر»، «سیمای عشق»، […]


آلبوم موسیقی «مشق زندگی» با شعر و دکلمه حسن جمشیدیان و آهنگسازی سروش انتظامی در فضای متفاوت پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش سینما خراسان، آلبوم «مشق زندگی» اثری است بر مبنای شعر و دکلمه‌ی حسن جمشیدیان که با موسیقی سروش انتظامی همراه شده است. «گورستان دل»، «کوی بتان»، «مشق عشق»، «هجر»، «سیمای عشق»، «طوفان زندگی»، «پیچک»، «سیر زمان»، «گذر و کاروان»؛ قطعه‌های آلبوم «مشق زندگی» هستند.

حسن جمشیدیان از پزشکان کشورمان درباره شعرهایش گفت: از دوران نوجوانی و به صورت جسته و گریخته و به مناسبت‌های مختلف شعر می‌گفتم. گاهی هم این شعرها را برای دوستانم می‌خواندم. در سال‌های اخیر در محفل‌های دوستانه و گاهی در بیمارستان و اطاق عمل شعر می‌خواندم و تشویق دوستانم باعث شد که حاصل سروده‌هایم را در قالب کتابی با نام «مشق زندگی» منتشر کنم.

وی درباره انتشار آلبوم صوتیِ آثارش تاکید کرد: انتشار آلبوم «مشق زندگی» حاصل علاقه شخصی خودم به خواندن شعر به خصوص با همراهی موسیقی بود که باعث دگرگون شدن احوالم می‌شد و خوشبختانه توانایی و زحمات سروش انتظامی باعث شد که شعرها با کیفیت بیشتر و بهتری عرضه شود. ضمن اشعارم را هم با موضوع‌های مختلفی سروده‌ام. تعدادی از آنها را در روزگار جوانی و نوجوانی و تعدادی را برای بیمارانم سروده‌ام.

این متخصص جراحیِ کلیه ادامه می‌دهد: یکی از همین شعرها با نام «مادر» وصف حال مادری است که به بیماری سِل مبتلا شد و وقتی ما بیماری‌اش را تشخیص دادیم، خانواده همسرش او را از خانه راندند و تنها بچه‌اش را از او گرفتند.

یکی دیگر از شعرهایم با عنوان «طوفان زندگی» در وصف کودکی است که مبتلا به سرطان فوق کلیه شد. ما در بیمارستان امام خمینی بارها این کودک را جراحی کردیم اما نتوانستیم نجاتش دهیم. تعداد دیگری از اشعارم را در سوگ پدرم و مادرم سروده‌ام.

آلبوم موسیقی «مشق زندگی» در ژانر موسیقی کلاسیک و با آهنگسازی سروش انتظامی از سوی مؤسسه فرهنگی هنری آوای مهربانی منتشر شده است. ضمن اینکه میکس و مستر این آلبوم توسط شروین ثبوتی در استودیو «افق» انجام شده است.