معرفی نامزدهای نهایی بخش نمایشنامه‌نویسی جشنواره «ادبیات سلامت»

نامزدهای نهایی بخش نمایشنامه‌نویسی نخستین جشنواره «ادبیات سلامت» معرفی شدند. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره «ادبیات سلامت»، اصغر نوری مدیر بخش نمایشنامه‌نویسی نخستین جشنواره «ادبیات سلامت» با اشاره به استقبال خوب از این بخش جشنواره گفت: ۲۰۵ نمایشنامه به دبیرخانه ارسال شد که حتی نمایشنامه‌نویسان حرفه‌ای نیز در کنار نمایشنامه‌نویسان […]


نامزدهای نهایی بخش نمایشنامه‌نویسی نخستین جشنواره «ادبیات سلامت» معرفی شدند.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی جشنواره «ادبیات سلامت»، اصغر نوری مدیر بخش نمایشنامه‌نویسی نخستین جشنواره «ادبیات سلامت» با اشاره به استقبال خوب از این بخش جشنواره گفت: ۲۰۵ نمایشنامه به دبیرخانه ارسال شد که حتی نمایشنامه‌نویسان حرفه‌ای نیز در کنار نمایشنامه‌نویسان جوان از آن استقبال کردند. از میان آثار ارسالی به جشنواره ۷۱ اثر به مرحله دوم داوری راه پیدا کرد که از این بین، داوران جشنواره پس از جلسات داوری، هفت نمایشنامه را به‌عنوان نامزدهای این بخش معرفی کردند.

نامزدهای این بخش به شرح ذیل است:

«دختر سطلیه»، نوشته تریفه کریمیان

«سیگنال»، نوشته آرش عباسی

«نجات‌دهنده به دوزخ خود بر می‌گردد»، تهمینه محمدی

«پیله»، نوشته سعید قاسمی

«دقیقا ۹ سال و سه ماه و بیست روز پیش کجا بودی؟» نوشته سید فرشاد هاشمی

«گیبون»، نوشته محمد نورالدینی

«اپیلاسیون» نوشته لعیا الله‌یاری

محمد رحمانیان، محمدامیر یاراحمدی و فارس باقری بخش نمایشنامه‌نویسی نخستین جشنواره «ادبیات سلامت» را داوری کردند.

موسسه آوای هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف ترغیب نویسندگان به خلق آثار ادبی در حوزه سلامت نخستین جشنواره ادبیات سلامت را در سه بخش داستان کوتاه، فیلمنامه و نمایشنامه با موضوع سلامت برگزار کرده است. بهاءالدین مرشدی دبیری این جایزه را برعهده دارد.