«نقش و نقل عاشورا» در باغ موزه هنر ایرانی

رویداد «نقش و نقل عاشورا» در باغ موزه هنر ایرانی برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از روابط عمومی باغ موزه هنر ایرانی، به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سیدالشهدا علیه السلام نمایشگاهی از نقاشی‌خط‌های ۹ هنرمند با عنوان «نقش و نقل عاشورا» و چهار پرده نقاشی قهوه خانه‌ای در نگارخانه […]


رویداد «نقش و نقل عاشورا» در باغ موزه هنر ایرانی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سینما خراسان به نقل از روابط عمومی باغ موزه هنر ایرانی، به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سیدالشهدا علیه السلام نمایشگاهی از نقاشی‌خط‌های ۹ هنرمند با عنوان «نقش و نقل عاشورا» و چهار پرده نقاشی قهوه خانه‌ای در نگارخانه پردیس باغ موزه هنر ایرانی به‌ نمایش گذاشته می شود.

در این نمایشگاه چهار پرده عاشورایی به هنرمندی محمدرضا حسینی و آثار هنرمندان نقاشی خط از جمله روح‌الله حسین‌زاده، محمد اردلانی، هانی شرار، حسن صالح ریاحی، عظیم فلاح، سمیرا گلزاد، مرضیه بهرامی، زهرا بهرامی، روز جمعه پانزدهم شهریورماه ۹۸ در نگارخانه ی پردیس باغ موزه هنر ایرانی افتتاح خواهد شد.

در این چهار پرده که بزرگترین تابلو واقعه عاشورایی در ابعاد ۵۰۰*۲۰۰ سانتی متر و تکنیک رنگ و روغن بر روی بوم است، جلوه هایی از عاشورا را به تصویر کشیده شده است.

در نمایشگاه گروهی نقاشی‌خط از چهار شیوه و گرایش و تکنیک‌های اکرولیک، ترکیب مواد، مرکب، ورق طلا و غیره استفاده‌ شده است.

هنرمندان در این رویداد تلاش کرده اند از رهگذر آثارشان در مسیر ابراز ارادت به ساحت اباعبدالله الحسین علیه السلام گام بردارند.

این نمایشگاه از ۱۵ تا ۲۵ شهریورماه ۹۸ از ساعت ۱۰ تا ۱۹ آماده استقبال از هنردوستان می باشد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌ ی ۲۲۳۹۱۰۹۰ تماس و برای بازدید به نشانی خیابان ولی عصر، بالاتر از پل پارک وی، خیابان فیاضی، خیابان بوسنی و هرزگوین، خیابان دکتر حسابی، باغ موزه ی هنرایرانی، نگارخانه ی پردیس مراجعه کنند