نمایشگاه خوشنویسی که همه آثارش در افتتاحیه به فروش رسید

نمایشگاه گروهی خوشنویسی محمود رهبران، احمد احمدی و یادگار خیام جمعه دوم اسفندماه گشایش یافت و همه آثار نمایشگاه نیز طی چند ساعت به فروش رفت. به گزارش سینما خراسان، نمایشگاه گروهی خوشنویسی محمود رهبران، احمد احمدی و یادگار خیام عصر جمعه دوم اسفندماه در گالری گویا افتتاح شد. در مراسم افتتاح این نمایشگاه که […]

نمایشگاه گروهی خوشنویسی محمود رهبران، احمد احمدی و یادگار خیام جمعه دوم اسفندماه گشایش یافت و همه آثار نمایشگاه نیز طی چند ساعت به فروش رفت.

به گزارش سینما خراسان، نمایشگاه گروهی خوشنویسی محمود رهبران، احمد احمدی و یادگار خیام عصر جمعه دوم اسفندماه در گالری گویا افتتاح شد.

در مراسم افتتاح این نمایشگاه که به مدت ۵ روز در گالری گویا برپاست، یدالله کابلی خوانساری، محمد حیدری، محمد شهبازی، علی اشرف صندوق آبادی، علی شیرازی، رسول مرادی، غلامرضا سپهری، رضا رینه‌ای، حسین نوروزی، خسرو قربانی فرج زاد، مریم احدی، سهیل محمودی، داوود حیدری و هنرمندان جوانی چون شایان شعبان حضور داشتند.

در این نمایشگاه گروهی، ۳۳ تابلوی خوشنویسی از سه هنرمند به نمایش گذاشته شده بود که همگی آن‌ها در افتتاحیه به فروش رسید. این تابلوها از ۶ تا ۱۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بودند.

در بخشی از مراسم افتتاحیه این نمایشگاه، پیام غلامحسین امیرخانی رئیس انجمن خوشنویسان ایران قرائت شد که متن آن به شرح زیر است: «برگزاری نمایشگاه‌های هنری در کشور ما در این چند دهه به ترتیبی بوده که سیر استقبال مخاطبان، رشد کمی و کیفی مثال زدنی داشته است. در کشورهای مختلف نیز به مناسبت‌های مختلف، نمایشگاه‌های مشابه برگزار می‌شود که البته برخی از آنها دوره‌ای بوده و جدول تاریخی و زمانبندی دارند. این نمایشگاه‌ها هر کدام در جای خود امتیازات ویژه‌ای دارند اما نمایشگاه‌هایی هستند که به همت و تلاش دوستان هنرمند ما در شرایطی برگزار می‌شوند که خارج از آن موقعیت‌های رسمی برپا می‌شود. این نمایشگاه‌های هنری برخاسته از ذوق و قریحه و همت هنرمندان خلاق است.

نمایشگاه‌های ذکر شده در زمینه خوشنویسی هر کدام امتیازی دارد که برای جوانان علاقمند به عالم هنر به گونه‌ای الهامبخش بوده و به مثابه یک کلاس درس است و هنرجویان می‌توانند از دیدن نمایشگاهی که از طرف هنرمند برجسته برگزار می‌شود، بسیار بیاموزند. نمایشگاه‌های گروهی در ذات خود معانی دیگری هم دارند: اول اینکه به یکدیگر احترام می‌گذارند. دوم در موقعیت هم اندیشی، همراهی و همدلی نسبت به یکدیگر قرار می‌گیرند. سوم قبول خاطری و همدیگر را دوست دارند و می‌خواهند از یکدیگر بیاموزند و به طور کلی کار جمعی در کشور ما چون کم سابقه است، این ارزش به صورت فوق العاده ای در نمایشگاهی که چندین نفر با هم شرکت می‌کنند، قابل بیان و ارزش است.

استادان محمود رهبران، احمد احمدی و یادگار خیام ضمن اینکه از لحاظ سن هنری، جوانند اما از نخبگان و برجستگان هنر خوشنویسی به حساب می آیند و در بسیاری از جشنواره‌های داخلی وخ ارجی برنده جوایز متعددی شده‌اند. شأن و منزلت این دوستان به گونه‌ای است که خیلی از هنرجویان و هنرمندان، مشتاق دیدن نمایشگاه‌های آنها هستند. به هر حال از این بابت کار ارزنده‌ای صورت می‌گیرد که امیدواریم موفقیت‌های بیشتری داشته باشند. این پیام بیانگر ارادت و احترام خود نسبت به مقام هنری و شخصیت متعالی این دوستان است که هر کدام در موقعیت ویژه خود دارای شاگردان برجسته ای هستند. این دوستان جز ذخایر هنری و فرهنگی کشور هستند و امیدوارم خداوند روز به روز به توفیقشان بیافزاید.»

نمایشگاه گروهی خوشنویسی محمود رهبران، احمد احمدی و یادگار خیام تا چهارشنبه ۷ اسفندماه در گالری گویا واقع در خیابان کریمخان زند برپاست.