«هفت شهر عشق» با حاشیه کلید خورد/ اجرای نمایش «لغو شده»!

اولین شب کنسرت نمایش «هفت شهر عشق» درحالی برگزار شد که اولین شب اجرا نیز از حاشیه‌های این چند ماه دور نبود. به گزارش سینما خراسان، کنسرت نمایش «هفت شهر عشق» بعد از حاشیه‌های فراوان بالاخره شب گذشته چهارشنبه هشتم اسفندماه روی صحنه رفت. این کنسرت نمایش البته ساعاتی مانده به اجرا قرار بود، کنسل […]


اولین شب کنسرت نمایش «هفت شهر عشق» درحالی برگزار شد که اولین شب اجرا نیز از حاشیه‌های این چند ماه دور نبود.

به گزارش سینما خراسان، کنسرت نمایش «هفت شهر عشق» بعد از حاشیه‌های فراوان بالاخره شب گذشته چهارشنبه هشتم اسفندماه روی صحنه رفت.

این کنسرت نمایش البته ساعاتی مانده به اجرا قرار بود، کنسل شود و از طرف روابط عمومی اعلام شد که به دستور قضایی و با توجه به حضور رئیس جمهور ارمنستان و هیات همراه و جلسه آن‌ها در هتل محل اجرا در اولین شب ِ برگزاری کنسل است.

اما این اتفاق رخ نداد و در عین حال نمایش با تاخیری بیش از یک ساعت به صحنه رفت که اجرا را با حاشیه‌هایی هم مواجه کرد. این حواشی باعث شد تا کسانی که بلیت به دست داشتند ساعتی پشت در منتظر بمانند و حتی گلایه‌های خود را نسبت به مسئولان سالن اعلام کنند تا اینکه ساعت از ۲۱:۱۵ گذشت و جمعیت توانستند به سالن رویال هال هتل اسپیناس پلاس راه یابند.

حدود ۶۰۰ نفر شب گذشته به تماشای این نمایش آمده بودند و با قرار گرفتن حضار در صندلی‌های سالن که بیش از نیمی از آن خالی بود در ساعت ۲۱:۴۰ برق‌ها خاموش شد و منصور سهراب پور تهیه کننده کنسرت نمایش روی سن رفت.

سهراب پور در سخنانی عنوان کرد: باور کنید نتوانستم کلمه ای پیدا کنم تا از شما صمیمانه عذرخواهی کنم. شما شاید در جریان نباشید و من سربسته به شما بیان می‌کنم که دو سه ساعت قبل به ما اعلام شد که نباید اجرا داشته باشیم.

وی ادامه داد: هنر مثل همه موضوعات دیگر اسیر سیاست است و بواسطه یک برنامه به ما اعلام شد که امشب فضا خاص و امنیتی است و نمایش نباید اجرا شود.

سهراب‌پور با اشاره به اینکه ظرفیت سالن می‌توانست کامل باشد، از مشکلات اولین شب گلایه و بیان کرد: من شرمنده همه دوستان هستم. بچه‌های ما شبانه روز تمرین کردند اما تمرینات قبل اجرا دچار اشکال شد.

وی با اشاره به اینکه معمولا در نمایش‌ها گفته می شود عکاسی و فیلمبرداری انجام نگیرد، اظهار کرد: من به عنوان تهیه‌کننده اعلام می‌کنم که اینجا می توانید عکسبرداری و فیلمبرداری کنید البته به صورت محدود و کوتاه.

این تهیه‌کننده سینما در بخشی دیگر با اشاره به مشکلات فروش بلیت در سایت عنوان کرد: سه روز است که سایت مدام باز و بسته می‌شود. قاعدتا این برنامه نباید اجرا می‌شد اما به حرمت مهمانانی که حتی اندک هستند ما احساس کردیم باید احترام قایل شویم و این کنسرت نمایش اجرا شود.

این اجرا که بیش از دو ساعت به طول کشید با اجرای نمایش هایی به صورت مونولوگ و دیالوگ همراه بود و بعد از هر بخش نمایشی نیز یک اجرای کنسرت توسط ارکستری که در گوشه سمت چپ صحنه مستقر شده بودند صورت می‌گرفت.

بازی بخش‌های نمایشی بر عهده حسین سلیمانی و ریحانه پارسا، ژاله صامتی، سیما تیرانداز، نسیم ادبی، امیر جوانمرد، شهروز دل افکار، شقایق فراهانی و گوهر خیراندیش بود.

بیشتر این قطعات نمایشی به شکل مونولوگ پیش رفت و نوع کنسرت نمایش بیشتر تداعی‌گر اجراهای نمایشی محمد رحمانیان همچون «ترانه‌های قدیمی»، «ترانه‌های محلی»، «لیلا و چند مسافر» بود. اجرای قطعات موسیقایی نیز بر عهده روزبه نعمت‌اللهی و محمد معتمدی بود که در فاصله هر نمایش یک قطعه موسیقایی اجرا می کردند و برخی از این قطعات از آثار پرطرفدار این خوانندگان بودند مثل ترانه تیتراژ معتمدی برای فیلم سینمایی «سیانور».

با پایان نمایش گوهر خیراندیش با اشاره به ناهماهنگی های اولین شب برگزاری بیان کرد: متاسفانه تا لحظه‌ای که روی صحنه آمدیم نمی‌دانستیم که می‌توانیم به چشمان شما نزدیک شویم یا خیر.

وی با عذرخواهی از کسانیکه به دلایلی اجرا را ترک کردند دعوت کرد تا دوباره در شب‌های بعد نظاره‌گر این کنسرت نمایش باشند.

در پایان محمد حاتمی کارگردان این اجرا نیز عنوان کرد: با تمام ناهماهنگی‌هایی که وجود داشت ممکن بود ما امشب اجرایی نداشته باشیم. قطعا این شب اولین اجرای ما بود و در شب اول خیلی عیب‌ها بیرون می‌زند.

کنسرت نمایش «هفت شهر عشق» به کارگردانی محمد حاتمی و تهیه کنندگی مشترک منصور سهراب پور و مهدیه مهدیزاده تولید شده است و محمدرضا عقیلی رهبر ارکستر در این اجرا بود.