پاپ‌خوان‌ها در «فجر۳۴» چه می‌خوانند

بخش موسیقی پاپ سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر شاهد حضور گروه‌ها و خوانندگانی خواهد بود که طی ماه‌های گذشته از فروش بیشتری در گیشه برخوردار بودند. به گزارش سینما خراسان، بخش موسیقی پاپ در ادوار مختلف جشنواره موسیقی فجر، همواره از پرحاشیه‌ترین و پرطرفدارترین بخش‌های این رویداد موسیقایی به ویژه در سال‌های اخیر بوده […]

بخش موسیقی پاپ سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر شاهد حضور گروه‌ها و خوانندگانی خواهد بود که طی ماه‌های گذشته از فروش بیشتری در گیشه برخوردار بودند.

به گزارش سینما خراسان، بخش موسیقی پاپ در ادوار مختلف جشنواره موسیقی فجر، همواره از پرحاشیه‌ترین و پرطرفدارترین بخش‌های این رویداد موسیقایی به ویژه در سال‌های اخیر بوده است، به ویژه اینکه دست اندرکاران برگزاری این جشنواره همواره به دلیل فروش بالای بلیت این بخش، تمرکز زیادی روی نحوه اجرای آن دارند تا بتوانند بخشی از درآمدهای حاصل از بلیت فروشی را در بخش‌های دیگر جشنواره هزینه کنند.

علاوه‌بر اینها نحوه انتخاب گروه‌های این بخش نیز یکی از پرمساله‌ترین اتفاقات هر جشنواره‌ای از نگاه اهالی رسانه و منتقدان بوده که هنوز با گذشت سال‌ها کمتر کسی متوجه فرآیند اصولی و در چارچوب قانون نحوه انتخاب آثار این بخش شده است. اینکه اساسا گروه‌ها و خوانندگان این بخش پرتماشاگر با چه سازوکار از پیش تعیین شده‌ای و یا طبق چه آیین‌نامه‌ای وارد بخش نهایی جشنواره می‌شوند؟

آیا این تهیه‌کنندگان هستند که بنا به اقتضای شرایطی که در آن قرار گرفته‌اند راضی به حضور خواننده‌شان در جشنواره می‌شوند؟ آیا اصولا این صاحبان بنگاه‌های تهیه و توزیع آثار پاپ هستند که خط مشی اصلی برگزاری این بخش را تعیین می‌کنند یا نه سازوکارهای اصولی دیگری بر قاعده برگزاری بخش پاپ جشنواره حاکم است که می‌تواند اداره کننده این بخش باشد؟

اساسا چرا شرایط طوری رقم خورده که خوانندگان باسابقه‌تر این حوزه یا دیگر رغبتی برای حضور در این بخش ندارند یا فرد و مجموعه‌ای از جشنواره موسیقی فجر از آن‌ها برای حضور در جشنواره دعوت نمی‌کند؟ آیا زمان آن فرانرسیده که جریان موسیقی پاپ کشور که به طور کامل در ریل درآمدزایی و وجوه سرگرمی موسیقی قرار گرفته در مسیر دیگری هدایت شده و کیفیت اولویت اول حضور آثار موسیقایی در رویدادی چون جشنواره موسیقی فجر فارغ از موضوع درآمدزایی شود؟

به هر ترتیب پرسش‌های زیادی می‌تواند در لابه‌لای کنکاش در وجوه مختلف جریان موسیقی پاپ در کشور و به تبع آن در اثنای برگزاری جشنواره‌های مهمی چون جشنواره موسیقی فجر مطرح شود، اما آنچه در این دوره از جشنواره موسیقی فجر می‌توان دریافت، بازهم حضور گروه‌هایی است که گویا وجوه پرتماشاگربودن یا پرفروش بودن آنها به هر قیمت (فارغ از کیفیت ارزیابی آن که به عهده کارشناسان است) در اولویت انتخاب‌کنندگانی که اسامی آنها هیچ وقت در رسانه‌ها درج نمی‌شود، قرار داشته است. موضوعی که می‌تواند در ایامی فارغ از برگزاری جشنواره موسیقی فجر به آن نگاه عمیق‌تری داشت.

البته پیش‌بینی می‌شد که دست‌اندرکاران برگزاری این دوره حداقل به بهانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های مختلفی را برای بخش پاپ جشنواره تدارک ببینند؛ به‌خصوص که اتفاقا هنرمندان پیشکسوت کارهای بسیار خوب و جالب توجهی را در عرصه آثار انقلابی و متناسب با ایام دهه فجر تولید کرده‌اند و این آثار می‌توانست، جایی در جدول جشنواره داشته باشد. اما شاید فضا به گونه‌ای نبوده که امکان برگزاری چنین برنامه‌هایی برای طرفداران قدیمی موسیقی پاپ فراهم شود.

گزارش پیش‌رو نگاهی اجمالی به گروه‌ها و خوانندگانی است که در دوره سی و چهارم جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه‌ای مختلفی در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران می‌پردازند.

چهارشنبه ۲۴ بهمن؛ بهنام بانی از «قرص قمر» تا پریدن روی صحنه

بهنام بانی خواننده‌ای که طی یکی دو سال اخیر تبدیل به یکی از پرمخاطب‌ترین خواننده‌های موسیقی پاپ کشورمان شده و در هر دوره زمانی نام وی در کنسرت‌های مختلف تهران، شهرستان‌ها و حتی خارج از کشور با آن حرکات خاص روی صحنه دیده می‌شود. ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه طی دو نوبت کنسرت‌هایی را برگزار خواهد کرد.

این خواننده که هم اکنون تحت مدیریت شرکت «آوای فروهر» به مدیریت برادران حاتم پور به فعالیت خود ادامه می‌دهد، در کنسرت پیش رو که تفاوت چندانی هم با اجراهای معمول نخواهد داشت به اجرای قطعات منتخب خود از جمله «من هنوز دوست دارم» با شعری از رضا یوسفی، «ماه عسل» با شعری از روزبه بمانی، «صدسال» با شعری عاصف بایرام زاده، «قرص قمر» با شعری از فرجام خیراللهی، «وای دل بی قرارم» با شعری از عاطفه سادات حبیبی، «دل نکن» با شعری از عاطفه سادات حبیبی، «علاقه خاص» با شعری از عاطفه سادات حبیبی، «عاشقم کرده» با شعری از عاطفه سادات حبیبی و «من یه دیوونم» با شعری از عاطفه سادات حبیبی می‌پردازد.

بهنام بانی خواننده، علیرضا ثنایی نوازنده گیتار الکتریک، علی رنجور سالوکیه نوازنده ویولن، میلاد جوزی نوازنده گیتار باس، محمد صالح کیوانلو نوازنده درام، اکبر شهریاری نوازنده پرکاشن، هومن آزما نوازنده کیبورد، حامد برادران نوازنده پیانو، هادی جداری نوازنده ساکسیفون، حامد برادران آهنگساز گروه اجرایی این کنسرت را تشکیل می‌دهند.

پنجشنبه ۲۵ آبان؛ شهاب مظفری و تلاش برای کمتر شدن دلبری!

شهاب مظفری هم از جمله خوانندگان نوظهور موسیقی پاپ کشورمان است که اولین کنسرت خود را در سال ۹۶ برگزار کرد. این خواننده پاپ که هم اکنون تحت مدیریت شرکت «آراد» به مدیریت میلاد ماهان به فعالیت در عرصه موسیقی مشغول است چندی پیش با انتشار آهنگ «دلبری ات رو کمترش کن» به اوج شهرت رسید و پس از آن تلاش کرد ضمن دریافت مجوز رسمی فعالیت از دفتر موسیقی وزارت ارشاد کنسرت‌های مختلفی را در تهران و شهرستان‌ها برگزار کند.

وی از جمله خوانندگانی است که در یک پروسه پرفراز و نشیب از شرایط خوبی به لحاظ برخوردار است و شاید یکی از بهانه‌های حضور وی در این دوره از جشنواره همین موضوع باشد. به هر حال وی ساعت ۱۸:۳۰ روز پنجشنبه ۲۵ بهمن ماه در یک نوبت کنسرتی را برگزار می‌کند.

«قسم» با شعری از نازنین مشرفی، «۳۰ سالگی» با شعری از سارا بالو، «ما باحالیم» با شعری از مهرزاد امیرخانی، «تلخ» با شعری از نازنین مشرفی، «دلبری تو کمترش کن» با شعری از مهرزاد امیرخانی، «عکس قدیمی» با شعری از علی یاسینی، «توبخند» با شعری از آرش حسینی، «میگن که عوض شدی» با شعری از نازنین مشرفی، «منو ترکم نکن» با شعری از مهدی دارابی، «دلبرجان» با شعری از مهرزاد امیرخانی، «معذرت» با شعری از نازنین مشرفی از جمله آثاری است که در این کنسرت اجرا خواهد شد.

شهاب مظفری خواننده، نیما غفاری نوازنده کیبورد و پیانو، امین قومی‌نژاد نوازنده درام، کسرا خدیور نوازنده کمانچه و ویولن، ابوالفضل پور شفیعی نوازنده ساند دیزاین و لانچ بند، متین عابدی نوازنده گیتار باس، سروش عدل نوازنده گیتار الکتریک و علی لطفی نوازنده ساکسیفون گروه اجرایی کنسرت شهاب مظفری در ایام جشنواره موسیقی فجر هستند.

پنجشنبه ۲۵ بهمن؛ گروه «سون – هفت» و بازهم دوستت دارم

گروه موسیقی «سون» هم از جمله گروه‌های فعال این سال‌های موسیقی پاپ ایران است که قبل از شیوع تب حضور «بندها» در حوزه موسیقی پاپ با یک گروه سه نفر متشکل از آرش قنادی، امیر قنادی و کیارش پوزشی فعالیت خود را به عنوان یک گروه در عرصه موسیقی پاپ آغاز کرد.

این گروه از همان اول هم نشان داد که چندان تمایل به ورود به حوزه‌های اجتماعی موسیقی پاپ نداشته و آنچه از آنها تا هم اکنون نیز به گوش مخاطبان رسیده خوانش ترانه‌های عاشقانه ای بوده که در انواع و اقسام ریتم‌ها به طرفداران ارائه شده است.

آنها که هم اکنون در حوزه انتشار آلبوم با موسسه «ایران گام» به مدیریت صدرالدین حسین خانی و در حوزه برگزاری کنسرت با موسسه «آوای دوران» به فعالیت مشغول هستند. ساعت ۲۱:۳۰ روز پنجشنبه ۲۵ بهمن ماه تازه ترین کنسرت خود را پیش روی طرفداران خود در چارچوب جشنواره موسیقی فجر ارائه می‌دهند.

«واست می‌میرم» با شعری از بیژن جوینده و آهنگسازی آرش قنادی، «دروغ گو» با شعر و آهنگ کیارش پوزشی، «ستاره» با شعر و آهنگ امیر قنادی، «نرو خواهش می‌کنم» با شعر و آهنگ امیر قنادی، «یه راهی پیش روم بذار» با شعر و آهنگ امیر قنادی، «دوستت دارم» با شعر و آهنگ امیر قنادی، «بی کلام» به آهنگسازی امیر قنادی، «دیره» با شعر علیرضا پیروزی و آهنگسازی امیر قنادی، «دنیای بعد تو» با شعری از علیرضا پیروزی و آهنگسازی امیر قنادی، «مثل یه مرد» با شعری از علیرضا پیروزی و آهنگ امیر قنادی، «دیوونه» با شعر علیرضا پیروزی و آهنگ امیر قنادی، «اولین عشق» با شعری از علیرضا پیروزی و امیر قنادی، «ادعا» با شعر علیرضا پیروزی و امیر قنادی، «ای داد» با شعری از حمیدرضا نصراللهی و امیر قنادی و آهنگ امیر قنادی، «حالم خرابه» با شعری از حمیدرضا نصرالهی و آهنگ امیر قنادی قطعاتی هستند که در این کنسرت پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

آرش قنادی خواننده و سرپرست، کیارش پوزشی خواننده، امیر قنادی خواننده و نوازنده گیتار الکتریک، سعید حسن زاده نوازنده گیتار بیس، فرزاد صفری نوازنده ساکسیفون، بهروز علیاری نوازنده کیبورد، احمد حضرتی نوازنده بوزوکی، محمد رضوانی زاده نوازنده گیتار، رضا رفتاری نوازنده درامز، محمد زمانی‌ها نوازنده کیبورد، پژمان فرهمند قوی، فربد فتحی نوازندگان پرکاشن، حسین شریفی نوازنده ترمبون، حسن فراهانی نوازنده ترمپت، امیر پرویزی، خشایار عباس وند، محمد حمیدی، حامد محجوری، علیرضا مکی، محمد حسین خاکبازان نوازندگان طبل گروه نوازندگان کنسرت گروه سون در جشنواره موسیقی فجر را تشکیل می‌دهند.

جمعه ۲۶ بهمن؛ مسیح و آرش به دیدار طرفداران می‌آیند

برادران مسیح و آرش (عدل پرور) نیز از همان خوانندگانی هستند که مدتی است مجوز رسمی فعالیت‌های خود را از وزارت ارشاد دریافت کرده و طی ماه‌های گذشته تحت مدیریت شرکت «آراد» به مدیریت میلاد ماهان کنسرت‌هایی را در تهران و شهرستان‌ها برگزار می‌کنند.

پیش‌بینی می‌شد که دست‌اندرکاران برگزاری این دوره حداقل به بهانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های مختلفی را برای بخش پاپ جشنواره تدارک ببینند؛ به‌خصوص که اتفاقا هنرمندان پیشکسوت کارهای بسیار خوب و جالب توجهی را در عرصه آثار انقلابی و متناسب با ایام دهه فجر تولید کرده‌اند و این آثار می‌توانست، جایی در جدول جشنواره داشته باشداین دو هنرمند که فعلا با حجم انبوهی از طرفداران مواجه شدند، فعلا از مجموعه‌هایی هستند بازار فروش بلیت کنسرت هایشان به شدت داغ است و شاید از همین روست که دست اندرکاران ناشناس بخش موسیقی پاپ جشنواره تصمیم گرفته اند تا از این مجموعه برای فروش بهتر بخش موسیقی پاپ جشنواره از این گروه برای حضور دعوت کنند.

مسیح و آرش ساعت ۱۸:۳۰ روز جمعه ۲۶ بهمن ماه در یک نوبت تازه ترین کنسرت خود را برگزار می‌کند. که احتمال می‌رود قطعات «بعد ازتو»، «آروم دل»، «چه قشنگ»، «توکه نیستی پیشم»، «دیوونه کن»، «غوغا می‌کنم»، «بیا بازم»، «ریز پیچید»، «هنوز همونم»، «خودتو برسون»، «به همه بگو»، «میرمو»، «نالوطی»، «تابستان»، «زدی پر»، «ماه عسل ۹۷»، «خالی بود دستم»، «گلی» از جمله آثاری باشد که در کنسرت پیش رو اجرا شود.

جمعه ۲۶ بهمن؛ امیرعباس گلاب و تلاش برای خاص بودن

امیر عباس گلاب یکی از خوانندگان این سال‌های موسیقی پاپ ایران است که به زعم تعدادی از کارشناسان و اهالی موسیقی تلاش زیادی برای اجرای آثاری داشته که به لحاظ محتوا حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد. او اگرچه در حوزه خوانندگی طیف مشخصی از مخاطبان را به سمت آثارش جلب کرده، اما همین تعداد مخاطب آن قدر زیاد هستند که هنوز کنسرت‌های او با استقبال مخاطبان مواجه شود.

این خواننده که در ماه‌های اخیر تحت مدیریت شرکت «اکسیرنوین» به مدیریت محمدرضا خانزاده به فعالیت مشغول است، ساعت ۲۱:۳۰ روز جمعه ۲۶ بهمن ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران کنسرت خود را با همراهی جمعی از نوازندگان برگزیده موسیقی کلاسیک و موسیقی پاپ برگزار می‌کند.

«ازدواج» با شعری از امیرعباس گلاب، «خدایا کجایی» با شعری از امیرعباس گلاب، «تو از کجا پیدات شد» با شعری از زهرا عاملی، «دلخوشی» با شعری از پریسا سیر، «هوس کردم» با شعری از امیرعباس گلاب، «زیبای بی احساس» با شعری از مریم شجاعی، «ستایش ۱» با شعری از علیرضا آذر، «ستایش ۲» با شعری از مریم دلشاد، «فقط برو» با شعری از امیر عباس گلاب، «بانوجان» با شعری از مسعود شالبافان، «بخشش» با شعری از امیرعباس گلاب، «بریم دریا» با شعری از امیرعباس گلاب، «قله» با شعری رضا شاهین، «دیدار آخر» با شعری از پریسا سیر، «دوراهی» با شعری از حسین غیاثی، «تنهایی» با شعری از فرجام خیرالهی، «دیوونه» با شعری از بهروز کشاورز، «ساده است» با شعری از علی بحرینی، «صدای بارون» با شعری از علیرضا آذر، «گونه» با شعری از بهروز کشاورز، «بازم رفت» با شعری از علی بحرینی، «مثل فرشته ها» با شعری از رسول بهادیوند، «دعوا» با شعری از علی بحرینی، «کودکانه» با شعری از علی بحرینی، «شاه قلبم» با شعری از علی بحرینی قطعاتی هستند که در این کنسرت به طرفداران ارائه می‌شود.

امیرعباس گلاب خواننده و آهنگساز، عرفان پاشاه نوازنده ویولن، آرین قیطاسی نوازنده ابوا و ساکسیفون، بهرنگ معتمدی نوازنده ویولنسل، فرزاد رضایی نوازنده گیتار، علی آقایی نوازنده گیتار بیس، پیمان جوینده پور نوازنده گیتار و پیانو، مهیار رضوان رهبر گروه و نوازنده گیتار الکتریک، علی دینه کبودی نوازنده کیبورد و پیانو، محمد رضا تاجبخش نوازنده پیانو، سهراب رمضان زاده نوازنده درامز، عرفان قوی قلب نوازنده پرکاشن، مجتبی دارات نوازنده گیتار کلاسیک هم گروه اجرایی کنسرت هستند.

شنبه ۲۷ بهمن، علیرضا طلیسچی؛ آخرش قشنگه

علیرضا طلیسچی نیز از جمله خوانندگانی است که پس از دریافت مجوز رسمی فعالیت خود در عرصه موسیقی تلاش‌های فراوانی انجام داد تا آثارش بیشتر از قبل مورد توجه مخاطبان و علاقه مندان موسیقی پاپ قرار گیرد. کما اینکه حضور در چندین برنامه تلویزیونی از جمله «دورهمی» مهران مدیری که اتفاقا حاشیه‌های زیادی را هم برای او و تعدادی دیگر از خوانندگان به همراه داشت کمک زیادی به افزایش شهرت او داشت.

طلیسچی که اتفاقا خیلی‌ها او را به عنوان هنرمندی دارای روابط عمومی خوب می‌شناسند، هم اکنون در شرایط قرار گرفته که به گواه سامانه‌های فروش بلیت کنسرت هایش با استقبال خوب مخاطبان مواجه می‌شود، از این همین رو فعلا او را می‌توان به عنوان یکی از خوانندگان پرمخاطب موسیقی پاپ معرفی کرد که مسئولان جشنواره موسیقی فجر را بر آن داشته تا از وی برای جضور در جشنواره دعوت کنند.

این خواننده پاپ روز شنبه ۲۷ بهمن ماه ساعت ۱۸:۳۰ کنسرت خود را در چارچوب جشنواره موسیقی فجر با اجرای قطعات «دقیقه هام»، «منودریاب»، «نفس»، «به خودم بد کردم»، «آی دل خودم»، «ای داد برمن»، «تو فکر می‌کنی»، «بگو نه»، «میرم پی کارم»، «دوست دارم به خدا»، «آخرش قشنگه»، «رفت قلبم» برگزار می‌کند.

علیرضا طلیسچی خواننده، شاعر و آهنگساز، مرصل وطنی نوازنده سازهای بادی، آرتین زمانی نوازنده کیبورد و سازهای کامپیوتری، مهراد حیدری نوازنده گیتار الکتریک، کامیار عبدی نوازنده درامز، امیر بهادر دهقان نوازنده کیبورد، محمد عارف نوازنده گیتار، امیرحسین آزموده نوازنده پرکاشن، امید فرهود نیا نوازنده گیتار بیس، حسین اکبریان نوازنده ویولن گروه اجرایی کنسرت علیرضا طلیسچی هستند.

شنبه ۲۷ بهمن؛ «پازل بند» و اجرای آثاری از حمید هیراد

مجموعه «پازل بند» متشکل از علی رهبری و آرین بهاری هم یکی از همان گروه‌های نوپای موسیقی کشورمان است که یکی دو سال گذشته تحت مدیریت شرکت «آوازی نو» به مدیریت حسن اردستانی از صدابرداران مطرح سال‌های گذشته موسیقی و تهیه کننده سال‌های اخیر، فعالیت‌های متعددی را در عرصه موسیقی انجام داده است. این گروه که چندی پیش حمید هیراد پرحاشیه را نیز به همراه خود داشت، در این مدت توانسته طیف گسترده ای از مخاطبان به اصطلاح «تین ایجری» را به سمت خود بکشاند به طوری که فعلا بلیت کنسرت هایش هم با فروش خوبی مواجه شده است.

مجموعه «پازل بند» ساعت ۲۱:۳۰ روز شنبه ۲۷ بهمن ماه کنسرت خود را در چارچوب بخش موسیقی پاپ جشنواره موسیقی فجر برگزار می‌کند. در این کنسرت قطعات «دلارام» با شعر و آهنگ حمید هیراد، «دلداده» با شعر حمید هیراد، «معشوق» با شعرحمید هیراد، «کاردادی دستم» با شعر آصف بایرام زاده، «دمتم گرم» با شعر نیما معین، «صاف و ساده» با شعربابک بابایی، «مغرور و عاشق» با شعر بابک بابایی، «ته داستان» با شعر محمد بیرانوند، «بی تاب» با شعر حمیدهیراد برای طرفداران اجرا می‌شود.

علی رهبری خواننده، آرین بهاری خواننده و نوازنده کیبورد، عبدالمجید یزدانفر نوازنده گیتار بیس، نیما عباسی اقدام حسینی بلانج نوازنده گیتار الکتریک، سهراب ستاری نژاد نوازنده ویولن و گیتار کلاسیک، میلاد دهقان چناری نوازنده کیبورد، نوید رهنما نوازنده پرکاشن و درامز، علی خاکی نوازنده پرکاشن گروه اجرایی کنسرت را تشکیل می‌دهند.

یکشنبه ۲۸ بهمن؛ «ماکان بند» و دیوونه بازی در برج میلاد

«ماکان بند» هم یکی از بندهای معروف موسیقی پاپ ایران است که این مجموعه نیز در کنار خوانندگان و گروه‌های مشهور دیگری چون حمید هیراد، فرزاد فرخ و «پازل بند» تحت مدیریت حسن اردستانی کارهای مختلفی را انجام داده است.

«هربار این درو» یکی از پرمخاطب ترین آثار موسیقایی این گروه پرمخاطب نسل نوجوان موسیقی پاپ است که تا مدت‌ها در کوچه و بازار از زبان مردم شنیده می‌شد. اثری که چندین و چند بار با آن شوخی‌های فراوانی هم شد و موجب معرفی گروهی شد که تا مدت‌ها در صفحات مجازی برای خود عرض اندام می‌کردند.

این گروه ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه کنسرت خود را با اجرای قطعات «هربار این درو»، «یه لحظه نگام کن»، «بودی حالا»، «فکر و خیال»، «بچه که نیستم»، «یه عصر خوب»، «برو دارمت»، «باتوآرومم»، «نرو»، «دیوونه بازی» برگزار می‌کند. در این برنامه یاشار خسروی سرپرست گروه و نوازنده ساکسیفون، امیر مقاره خواننده، رهام هادیانی خواننده، امیر میلاد نیکزاد نوازنده درامز، سهیل اباذری نوازنده پیانو و کیبورد، تایماز اطاعت نوازنده پیانو و ویولن، مجید عطرلی نوازنده گیتار اسپانیش و بیس، علی الماسی نوازنده گیتار الکتریک، مهران فرشباف نوازنده پرکاشن، انوشیروان تقوی نوازنده گیتار کلاسیک و کیبورد، انوشیروان تقوی نوازنده گیتار کلاسیک و کیبورد و مهدی حسین زاده نوازنده پرکاشن به عنوان نوازنده حضور دارند.

دوشنبه ۲۹ بهمن؛ «دونه دونه» محسن ابراهیم‌زاده در رویداد فجر

بدون شک محسن ابراهیم زاده طی ماه‌های اخیر چه دوست داشته باشیم و چه دوست نداشته باشیم یکی از معدود ستاره‌های موسیقی پاپ ایران تحت مدیریت مهدی کرد (مدیر برنامه‌های مرحوم مرتضی پاشایی) است که دست اندرکاران برگزاری کنسرت‌های وی به دلایلی که ریشه در نکات زیادی دارد و می‌تواند در محلی دیگر مورد بحث و بررسی قرار گیرد، در هرجایی که سراغ داشتند، برایش اجرای زنده برگزار کردند.

این خواننده که هنوز آلبومی را در بازار موسیقی منتشر نکرده و انتخاب او برای خوانندگی فینال لیگ قهرمانان آسیا در بازی پرسپولیس – کاشیما آنتلرز هم حاشیه‌های بسیار فراوانی را برای او به همراه داشت ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ روز دوشنبه ۲۹ بهمن میزبان طرفداران خود در قالب بخش موسیقی پاپ سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر خواهد بود.

«درد دل»، «این دل رفت»، «بهونه پره»، «چی شد»، «تیمار»، «میشی فداش»، «مرهم جان»، «تویار منی»، «دونه دونه»، «عاشق شدن»، «ارباب عاشقی»، «عشق من»، «نیستی»، «بارون»، «توبگو»، «سال نو»، «کجایی»، «غلاف»، «پای ثابتم»، «شب‌های دیوونگی»، «من و تو» آثاری هستند که تاکنون از محسن ابراهیم زاده در فضای مجازی به صورت رسمی منتشر شده است.

سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر روزهای ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه به دبیری شاهین فرهت در تالاروحدت، تالار رودکی، تالار ایوان شمس، فرهنگسرای نیاوران، برج آزادی، تالار سوره حوزه هنری، برج میلاد و سالن سیف الله داد خانه سینما برگزار می‌شود.