پرفروش‌ترین فیلم‌های هیولایی کدام‌ها بودند/«دنیای ژوراسیک» در صدر

شاید گودزیلا به عنوان سلطان هیولاهای هالیوود شناخته شود اما گروه دیگری از موجودات عظیم‌الجثه و هیولایی هم موفق شدند در باکس آفیس خوب ظاهر شوند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از د رپ، فیلم جدیدی از گودزیلا از پنجشنبه در سینماهای آمریکا و جهان اکران خود را آغاز کرده است. […]

شاید گودزیلا به عنوان سلطان هیولاهای هالیوود شناخته شود اما گروه دیگری از موجودات عظیم‌الجثه و هیولایی هم موفق شدند در باکس آفیس خوب ظاهر شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از د رپ، فیلم جدیدی از گودزیلا از پنجشنبه در سینماهای آمریکا و جهان اکران خود را آغاز کرده است. این فیلم با عنوان «سلطان هیولاها» با اقبال زیادی روبرو شده است.

«گودزیلا» و «کینگ‌کونگ» ۲ مورد از هیولاهایی هستند که هر بار با فروش خوبی در باکس آفیس آمریکا و جهان روبرو می‌شوند و تاکنون چندین فیلم بر مبنای آنها ساخته شده است.

اما از نظر فروش از کدامیک از این هیولاها بیشترین استقبال به عمل آمده است؟

۱۰. «کونگ: جزیره جمجمه» در سال ۲۰۱۷ با فروش ۱۶۵ میلیون دلاری حاصل اولین همکاری بری لارسون و ساموئل ال جکسون بود. این فیلم ۱۲ سال پس از فیلم قبلی «کونگ» اکران شد و در نهایت در سراسر جهان فروش ۵۶۶ میلیون دلاری را ثبت کرد. این موفقیت سازندگان را مطمئن کرد که باید هیولاها را بیشتر اکران کنند.

۹. «پارک ژوراسیک ۲» در سال ۲۰۰۱ با فروش ۱۸۱ میلیون دلاری در آمریکا گرچه از نظر کیفیت اکنون در رده‌های پایین‌تری قرار می‌گیرد اما اشتیاق دیدن دایناسورها در برابر انسان‌ها را روی پرده بزرگ اثبات کرد. این فیلم در سراسر جهان ۳۶۹ میلیون دلار فروخت.

۸. «گودزیلا» در سال ۲۰۱۴ با فروش ۲۰۰ میلیون دلاری در آمریکا ۱۶ سال پس از فیلم رونالد امریش از این هیولا ساخته شد و در نهایت در جهان ۵۳۰ میلیون دلار فروخت و حالا قرار است فیلمی از نبرد گودزیلا با کینگ کونگ سال ۲۰۲۰ راهی پرده‌های سینماها شود.

۷. «کینگ کونگ» در سال ۲۰۰۵ با فروش ۲۱۸ میلیون دلاری در آمریکا فیلمی از پیتر جکسون بود که ۲۷ سال پس از نسخه اصلی به بازار آمد. این فیلم خیلی از بودجه اصلی تعیین شده فراتر رفت و با هزینه ۲۰۷ میلیون دلاری ساخته شد ولی فروش ۵۵۰ میلیون دلاری آن در سراسر جهان، جبران همه چیز را کرد.

۶. «نشانه‌ها» در سال ۲۰۰۲ با فروش ۲۲۷ میلیون دلار در آمریکا ساخته نایت شیامالان فیلمی درباره موجودات فرازمینی است که آغازگر ساخت مجموعه وسیعی از فیلم‌ها شد. این فیلم با بازی مل گیبسون و واکین فینیکس در نهایت در جهان بیش از ۴۰۸ میلیون دلار فروش کرد.

۵. «جهان گمشده: پارک ژوراسیک» ساخته ۱۹۹۷ با فروش ۲۲۹ میلیون دلاری فیلم کلاسیک این سبک ساخته استیون اسپیلبرگ است. این فیلم در نهایت در جهان بیش از ۶۱۸ میلیون دلار فروش کرد و موجب ساخته شدن ادامه‌های بعدی آن شد.

۴. «آرواره‌ها» ساخته ۱۹۷۵ با فروش ۲۶۰ میلیون دلاری در آمریکا فیلم افسانه‌ای اسپیلبرگ درباره یک کوسه غول‌پیکر قاتل است که هنوز یکی از مهمترین فیلم‌هایی است که تاکنون ساخته شده است. این فیلم بلاک‌باستر در فضای آبی دریا با فروش بیش از ۴۷۰ میلیون دلار در باکس آفیس جهانی تأثیر زیادی در مسیر سینما داشت و موجب شد ۱۸ سال بعد اسپیلبرگ فیلم دیگری در همین ژانر بسازد.

۳. «پارک ژوراسیک» در سال ۱۹۹۳ ساخته اسپیلبرگ با فروش ۴۰۲ میلیون دلاری در آمریکا مخاطبان را در سراسر جهان شگفت‌زده کرد و به مدت ۲ دهه موفق‌ترین فیلمی بود که از موجودات هیولایی ساخته شده بود. این فیلم در نهایت بیش از یک میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرد.

۲. «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» در سال ۲۰۱۸ با فروش ۴۱۷ میلیون دلار در آمریکا از ادامه‌های دنیای ژوراسیک و در مجموع پنجمین فیلم از این مجموعه است و خوان آنتونیو بایونا کارگردانی آن را برعهده داشت. این فیلم با بازی کریس پرت دنیای ژوراسیک را وارد فرنچایزهای جدیدی کرد و با فروش ۱.۳ میلیارد دلار در سراسر جهان موجب شده تا تنها یک فیلم هیولایی بالاتر از آن قرار بگیرد و آن….

۱. «دنیای ژوراسیک» در سال ۲۰۱۵ با فروش ۶۵۲ میلیون دلار در آمریکاست که هنوز یکی ۱۰ فیلم پرفروش در بازار داخلی آمریکا محسوب می‌شود. این فیلم با فروش ۱.۶۷ میلیارد دلار در جهان پرفروش‌ترین فیلم کمپانی یونیورسال است.