پروژه مشترک تئاتری ایران و فرانسه در «فضاسازی» شکل می گیرد

پروژه مشترک تئاتری ایران و فرانسه با عنوان «فضاسازی» با حضور ۴ نمایشنامه نویس معاصر فرانسوی و خوانش آثارشان توسط کارگردان‌های تئاتر ایران، برگزار می شود. به گزارش سینما خراسان، «فضاسازی» عنوان پروژه ای بینافرهنگی بین ۲ کشور ایران و فرانسه است که نورالدین حیدری ماهر مجری طرح این پروژه است. به گفته نورالدین حیدری […]


پروژه مشترک تئاتری ایران و فرانسه با عنوان «فضاسازی» با حضور ۴ نمایشنامه نویس معاصر فرانسوی و خوانش آثارشان توسط کارگردان‌های تئاتر ایران، برگزار می شود.

به گزارش سینما خراسان، «فضاسازی» عنوان پروژه ای بینافرهنگی بین ۲ کشور ایران و فرانسه است که نورالدین حیدری ماهر مجری طرح این پروژه است.

به گفته نورالدین حیدری ماهر قرار است طی این پروژه ۴ نمایشنامه از نمایشنامه نویسان جوان و معاصر تئاتر فرانسه که تا کنون در ایران ترجمه و اجرا نشده‌اند، به زبان فارسی ترجمه و توسط ۴ کارگردان تئاتر ایران در قالب نمایشنامه خوانی اجرا می شوند.

به گفته مجری طرح پروژه «فضاسازی» ویژگی این پروژه حضور ۴ نمایشنامه نویس فرانسوی در تمرین‌ها و دیدن نمایشنامه خوانی آثار خود توسط هنرمندان تئاتر ایران است.

حیدری ماهر هدف از اجرای این پروژه را برقراری ارتباط دوطرفه هنرمندان تئاتر ایران و فرانسه است که در فاز دوم با ترجمه ۴ نمایشنامه ایرانی و اجرای آن توسط کارگردان های تئاتر فرانسه همراه خواهد بود.

طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است ۴ نمایشنامه مدنظر توسط آرش آبسالان، مهران رنجبر، ایمان افشاریان و شیوا اردویی در قالب نمایشنامه خوانی اجرا شوند.

این نمایشنامه خوانی ها از ۲۳ تا ۳۰ بهمن، ساعت ۱۵ در تئاتر مستقل تهران برگزار می شوند.