اشتیاق عمیق مارتین اسکورسیزی برای فیلم بعدی کارگردان «انگل»

بونگ جون هو کارگردان کره‌ای فیلم سینمایی «انگل» گفت مارتین اسکورسیزی مشتاقانه منتظر پروژه بعدی‌اش است. به گزارش سینما خراسان به نقل از هالیوود ریپورتر، بونگ جون هو کارگردان «انگل» در کنفرانسی مطبوعاتی در سئول گفت اسکورسیزی گفته که من کارم را خوب انجام دادم و باید استراحت کنم اما فقط یک کمی. بونگ جون […]


بونگ جون هو کارگردان کره‌ای فیلم سینمایی «انگل» گفت مارتین اسکورسیزی مشتاقانه منتظر پروژه بعدی‌اش است.

به گزارش سینما خراسان به نقل از هالیوود ریپورتر، بونگ جون هو کارگردان «انگل» در کنفرانسی مطبوعاتی در سئول گفت اسکورسیزی گفته که من کارم را خوب انجام دادم و باید استراحت کنم اما فقط یک کمی.

بونگ جون هو امروز چهارشنبه با حضور بازیگران و عوامل ساخت فیلم «انگل» در کنفرانسی مطبوعاتی شرکت کرد و گفت بزرگ‌ترین لذت فیلم «انگل» برای او موفق شدن آن است، هر چند می‌داند برخی از مخاطبان ممکن است از توصیف صریح وی از نمایش تلخ نابرابری ثروت در جامعه مدرن امروزی ناراحت شوند.

کمدی سیاه بونگ که موقعیت ۲ خانواده از دو طیف متفاوت اجتماعی کره جنوبی را تصویر کرده با دریافت ۴ جایزه اسکار از جمله اسکار بهترین فیلم تاریخ ساز شد و نام خود را به عنوان اولین فیلم غیرانگلیسی زبان در تاریخ ۹۲ ساله اسکار که موفق به کسب این جایزه شده، ثبت کرد.

در این کنفرانس خبری که از تلویزیون ملی کره جنوبی پخش شد بونگ گفت: داستان این فیلم تنها عناصر طنز با خود ندارد، بلکه طبیعت تلخ و دردناک نابرابری بین داشتن و هیچ نداشتن را در جوامع مدرن تصویر کرده است.

وی تاکید کرد که این نمایش گزنده می‌تواند حتی از نظر تجاری نیز پرمخاطره باشد اما او نمی‌خواهد ذره‌ای از این تلخی پا پس بکشد.

وی یادآوری کرد: اما نکته مهم این است که این فیلم حتی پیش از دریافت اسکار در آمریکای شمالی، فرانسه، ویتنام، ژاپن، بریتانیا و خود کره جنوبی با اقبال روبه رو شد و بزرگ‌ترین افتخار این است که مخاطبان زیادی از سراسر جهان به این فیلم پاسخ مثبت دادند.

بونگ پیش از این نیز با فیلم علمی تخیلی خود با عنوان «برف شکن» در سال ۲۰۱۳ با بازی کریس اوانز و تیلدا سوینتون و سونگ کانگ‌هو از بازیگران «انگل» با اقبال زیادی روبه رو شده، اما هرگز به جایگاه «انگل» نرسیده بود. موفقیت انگل با نمایش در جشنواره فیلم کن و دریافت نخل طلای کن شروع شد.

در کنفرانس امروز بونگ گفت آماده بود تا پس از کمپین موفقیت‌آمیز اما خسته کننده اسکار استراحت کند، اما مارتین اسکورسیزی کارگردان برجسته آمریکایی اظهار نظری کرد که موجب می‌شود او سریع به کار خود برگردد.

وی گفت: من نامه او را چند ساعت پیش خواندم و این برایم افتخاری بود. او گفته کارم را خوب انجام داده‌ام و باید استراحت کنم، اما فقط کمی و او و همه افراد دیگر مشتاقانه منتظرند تا فیلم بعدی مرا ببینند.

کارگردان ۵۰ ساله کره‌ای در مراسم اسکار نیز از اسکورسیزی تمجید کرده بود و وقتی جایزه اسکار کارگردانی را دریافت کرد با سخنانش موجب شد تا همه حضار بایستند و اسکورسیزی را تشویق کنند.

وی یادآوری کرد که با اچ‌بی‌او وارد مذاکره شده تا اقتباسی تلویزیونی از «انگل» بسازد و این کار با حضور آدام مک‌کی انجام می‌شود و البته او حضور مارک رافلو یا تیلدا سوینتون به عنوان بازیگران این فیلم را رد کرد و گفت تازه اولین گام با اچ‌بی‌او برداشته شده است.

وی گفت نسخه تلویزیونی «برف شکن» قرار است در ماه مه پخش شود و صحبت‌های این کار از سال ۲۰۱۴ یا ۲۰۱۵ شروع شده بود، بنابراین می‌توان انتظار داشت که «انگل» هم به این سرعت آماده نمایش تلویزیونی نشود.