انتشار فراخوان مسابقه عکس جشن عکاسان سینما

فراخوان مسابقه عکس پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران منتشر شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، در آستانه برگزاری پنجمن جشن و مسابقه عکاسان سینمای ایران، فراخوان شرکت در مسابقه اعلام شد. متن این فراخوان به این شرح است: «مسابقه عکاسان سینما با هدف ارتقاء سطح دانش فنی، هنری و […]


فراخوان مسابقه عکس پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان به نقل از مهر، در آستانه برگزاری پنجمن جشن و مسابقه عکاسان سینمای ایران، فراخوان شرکت در مسابقه اعلام شد.

متن این فراخوان به این شرح است:

«مسابقه عکاسان سینما با هدف ارتقاء سطح دانش فنی، هنری و تجربی هنرمندان و مورد نقد و قضاوت قرار گرفتن از سوی سایرین و به آگاهی رسیدن در زمینه جایگاه خود در بین دیگران، برگزار می شود.

عکس، عکاس و عکاسی همواره دغدغه و مسئله مان بوده و خواهد بود.

خود باوری، اعتماد بنفس، ایمان و اعتقاد به راهی که شروع کرده ایم، از بزرگترین دستاورهای این جشن و مسابقه است. کمی و کاستی ها در بهترین شرایط نیز همواره جلوه می کند، اما با همین حداقل ها نیز می‌توان شرایطی فراهم سازیم تا ارزش، شان و جایگاه مان حفظ شود.

– شرکت در مسابقه عکس پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران برای تمامی عکاسان سینما امکان پذیر است.

تبصره: عکس فیلم‌هایی که توسط عکاسان غیر عضو انجمن عکاسان سینما عکاسی شده و گواهی فعالیت موقت از سوی انجمن عکاسان برای ایشان صادر نشده است، پذیرفته نخواهد شد.

– آثار ارسالی می‌بایست از فیلم‌های سینمایی تولید یا اکران شده در فاصله زمانی ۱ فروردین ۹۷ تا ۲۹ اسفند ۹۷ باشند. آثاری که در دوره‌های قبل ارسال شده باشند، پذیرفته نخواهد شد.

– آثار ارسالی می‌بایست به صورت مجموعه عکس از هر فیلم سینمایی بصورت پنج عکس صحنه و سه عکس پشت صحنه باشد.

تبصره: هر عکاس می‌تواند با هر تعداد مجموعه عکس در مسابقه شرکت کند. الویت بندی عکس‌ها و مجموعه‌ها به عهده صاحبان آثار بوده و می‌بایست حتماً توسط ایشان مشخص شود.

– شرکت کنندگان با ارسال آثار خود اعلام می‌دارند که عکس‌های ارسالی متعلق به ایشان بوده و مسئولیت اخلاقی و حقوقی ناشی از این امر به عهده فرستنده آثار است و مسئولیتی از این بابت متوجه برگزارکننده نیست اما در صورت وقوع چنین امری، هر گونه عنوان، جایزه و امتیازی که به ارسال کننده تعلق گرفته باشد از وی پس گرفته خواهد شد.

– از آنجا که فقط یک تندیس شایستگی به یک عکاس تعلق می‌گیرد، لذا فیلم‌هایی که دارای چند عکاس هستند، با یکدیگر توافق کرده فقط یک نفر را بعنوان عکاس آن فیلم انتخاب کنند. در نهایت از هر فیلم فقط یک عکاس مجاز به ارسال عکس‌های آن فیلم خواهد بود.

– تندیس جشن و جایزه بهترین مجموعه عکس به عکاس برتر که عضو انجمن صنفی عکاسان سینماست، تعلق می‌گیرد.

– لوح تقدیر به مجموعه عکس منتخب هیئت داوران اهدا خواهد شد.

– حق استفاده از آثار پذیرفته شده برای برگزارکننده جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی با رعایت حقوق معنوی برای عکاس محفوظ است.

– فایل‌های دریافتی که فاقد فرم تکمیل شده شرکت در مسابقه عکس پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران، باشند، پذیرفته نخواهند شد.

– ارسال آثار به منزله پذیرش همه مقررات جشن بوده و تصمیم گیری در خصوص موارد پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده و مورد قبول شرکت کننده است.

– مهلت ارسال آثار: از روز دوشنبه ۱۰ تیرماه ۱۳۹۸ تا روز پنجشنبه ۲۰ تیر ماه ۱۳۹۸ و غیرقابل تمدید است.

دریافت آثار: همانگونه که ذکر شد، آثار روی لوح فشرده با مشخصات ذکر شده، به همراه فرم تکمیل شده شرکت در مسابقه عکس پنجمین جشن عکاسان سینمای ایران، درون پاکت در بسته که نام شرکت کننده روی آن نوشته شده، تحویل میز کانتر اطلاعات ساختمان شماره یک خانه سینما به آدرس خیابان بهار خیابان سمنان شماره ۲۹ گردد.»