زمان آغاز به کار هفتمین دوسالانه تجسمی کانون اعلام شد

زمان آغاز به کار هفتمین دوسالانه تجسمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هفت بهمن اعلام شد. به گزارش سینما خراسان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، آثار تجسمی ۳۰۰ کودک و نوجوان که موفق به حضور در هفتمین دوسالانه‌ تجسمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شده‌اند از روز […]


زمان آغاز به کار هفتمین دوسالانه تجسمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هفت بهمن اعلام شد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، آثار تجسمی ۳۰۰ کودک و نوجوان که موفق به حضور در هفتمین دوسالانه‌ تجسمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شده‌اند از روز ۷ بهمن تا سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در معرض دید علاقه‌مندان قرار می گیرد.

این آثار در بخش‌های نقاشی، سفال، خوش‌نویسی، صنایع دستی، عروسک‌سازی و عکاسی از سوی مخاطبان ۷ تا ۱۸ سال خلق شده‌ است.

با حضور سودابه امینی دبیر جشنواره برگزیدگان هر رشته در گروه‌های سنی (۷‌ تا ۹)، (۱۰ تا ۱۲) و (۱۳تا ۱۸) سال معرفی می شوند. قرار است جوایز این برگزیدگان از سوی دبیرخانه‌ جشنواره برای این کودکان و نوجوانان ارسال شود. همچنین اسامی برگزیدگان به همراه نام مربیان آنان اعلام می شود تا ضمن ایجاد فضای رقابت سالم میان مربیان از فعالیت‌های این افراد برای پرورش نیروهای خلاق قدردانی شود.

در بخش جنبی این دوسالانه نیز قرار است با همکاری مرکز آموزش و پژوهش کانون، کارگاهی سه روزه برای کارشناسان هنرهای تجسمی سراسر کشور برگزار شود. این کارگاه‌ها از صبح روز شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷ با حضور ۳۱ نفر از کارشناسان کانون ‌آغاز شده و در حاشیه‌ آن نقد و بررسی آثار این دوسالانه نیز صورت می گیرد.

در آیین گشایش این نمایشگاه که ساعت ۱۴ برگزار می‌شود، مدیران، معاونان و کارشناسان هنری کانون ‌پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور پیدا می کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه برای بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ به مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری واقع در خیابان حجاب تهران مراجعه کنند.