«ماربازی» توقیف نشده است/ ممنوع‌الکاری یکی از عوامل نمایش

سیدوحید فخر موسوی رییس شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی عنوان کرد نمایش «ماربازی» از لحاظ محتوایی مشکلی ندارد و کار به دلیل ممنوع‌الکاری یکی از عوامل به صحنه نمی‌رود. سیدوحید فخر موسوی رئیس شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی درباره مشکلات نمایش «ماربازی» که قرار بود از ۲۰ اردیبهشت ماه […]


سیدوحید فخر موسوی رییس شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی عنوان کرد نمایش «ماربازی» از لحاظ محتوایی مشکلی ندارد و کار به دلیل ممنوع‌الکاری یکی از عوامل به صحنه نمی‌رود.

سیدوحید فخر موسوی رئیس شورای ارزشیابی و نظارت اداره کل هنرهای نمایشی درباره مشکلات نمایش «ماربازی» که قرار بود از ۲۰ اردیبهشت ماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه برود، به پایگاه خبری تحلیلی سینما خراسان گفت: نمایش «ماربازی» از نظر شورای ارزشیابی و نظارت مشکلی برای اجرا ندارد چون از لحاظ کیفی و محتوایی بازبینی شده و مجوزهای لازم برای اجرا را دریافت کرده است.

وی ادامه داد: در واقع مساله نمایش برای روی صحنه نرفتن به دلیل مشکل یکی از عوامل کار برای فعالیت است. اگر مشکل ممنوع‌الکاری وی برطرف شود نمایش نیز می‌تواند در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه برود بنابراین اجرای نمایش «ماربازی» به دلیل مشکل شخصی یکی از افراد گروه متوقف شده و از سوی شورای ارزشیابی و نظارت توقیفی صورت نگرفته است.

فخر موسوی در پایان درباره مشکل پیش آمده برای این فرد توضیح داد: ما در جریان بروز این مشکل و دلایل ممنوع‌الکاری وی نیستیم و تنها از طرف وزارت ارشاد به ما ابلاغ شده که این فرد اجازه فعالیت ندارد و تا مادامی هم که نام وی در لیست عوامل نمایش باشد این اثر نمایشی اجازه اجرا ندارد. اجرای این نمایش بدون حضور این فرد و یا جایگزین کردن اثری دیگر به جای آن برعهده خود گروه است و ما دخالتی در این مساله نداریم.

نمایش «ماربازی» به کارگردانی صحرا فتحی و سعید دشتی و بازی کامبیز دیرباز و بهاره رهنما قرار بود از ۲۰ اردیبهشت در سالن استاد سمندریان تماشاخانه به صحنه می‌رود اما از روز گذشته سایت فروش بلیت نمایش بسته شد و گروه به دلیل مساله ممنوع‌الکاری یکی از عوامل نمایش از اجرا انصراف داده‌اند.