هفتمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی «آفرینش» به ایستگاه پایانی رسید

هفتمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی «آفرینش» جمعه ٢۵ بهمن در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به کار خود پایان داد. به گزارش سینما خراسان، هفتمین دوسالانه هنرهای تجسمی «آفرینش» جمعه ٢۵ بهمن با حضور محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مرکز آفرینش های فرهنگی […]


هفتمین دوسالانه ملی هنرهای تجسمی «آفرینش» جمعه ٢۵ بهمن در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به کار خود پایان داد.

به گزارش سینما خراسان، هفتمین دوسالانه هنرهای تجسمی «آفرینش» جمعه ٢۵ بهمن با حضور محمدرضا زمردیان معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون به پایان رسید.

این دوسالانه با برگزاری نمایشگاهی از ٣٠١ اثر منتخب این دوره، از ٧ بهمن ماه کار خود را آغاز کرد. قریب به ٣ هزار اثر در ۵ رشته نقاشی، عکاسی، خوشنویسی، سفالگری و هنرهای بومی و سنتی در این دوره شرکت کردند که پس از داوری آثار، ٣٠١ اثر در سه رتبه برگزیده، شایسته تقدیر و دیپلم افتخار شناخته شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این دوره ١٢٨٩ اثر نقاشی، ٣٧٢ خوشنویسی، ۴٣٣ سفالگری، ۴٠٢ عکس و ۴٠٠ هنردستی بومی و سنتی به دبیر خانه ارسال شده بود. وجه تمایزی که آثار شرکت کننده در این دوره داشتند مبنا قرار دادن شعار «تمرین زندگی» بود که به عنوان شعار سال معاونت فرهنگی کانون فرهنگی پرورش فکری انتخاب شده بود. این شعار نه تنها در میان شرکت¬کنندگان، بلکه در زمان داوری آثار نیز مورد توجه قرار داده شد و یکی از معیارهای داوران در زمان انتخاب، نگاه شرکت کنندگان به این موضوع بود.

بنا بر رای هیات داوران در رشته‌ نقاشی ۶٩ نفر، در رشته‌ خوشنویسی ۴۴ نفر، در رشته‌ هنرهای بومی و سنتی (صنایع دستی) ۴۴ نفر هنرهای بومی و سنتی (عروسک) ۵٣ نفر در رشته‌ عکاسی ۴١نفر و در رشته‌ سفال ۵٠ نفر برگزیده، شایسته دریافت دیپلم افتخار و شایسته تقدیر شناخته شدند.

نمایشگاه آثار دوسالانه ملی هنرهای تجسمی آفرینش از ۷ تا ٢۵ بهمن ماه در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برگزار شد.