انیمیشن «منو ببین» در جشنواره پویانمایی تهران

انیمیشن کوتاه «منو ببین» به کارگردانی رضا مهرانفر در ادامه حضور در جشنواره­‌های داخلی و بین‌المللی، به یازدهمین دوره از جشنواره پویانمایی تهران راه پیدا کرده است. به گزارش سینما خراسان، کارگردان انیمیشن کوتاه «منو ببین» که پیش از این در جشنواره‌­های آکسفور آمریکا، هندیکپ فرانسه، فیلم کوتاه تهران و کودک و نوجوان نیز حضور […]


انیمیشن کوتاه «منو ببین» به کارگردانی رضا مهرانفر در ادامه حضور در جشنواره­‌های داخلی و بین‌المللی، به یازدهمین دوره از جشنواره پویانمایی تهران راه پیدا کرده است.

به گزارش سینما خراسان، کارگردان انیمیشن کوتاه «منو ببین» که پیش از این در جشنواره‌­های آکسفور آمریکا، هندیکپ فرانسه، فیلم کوتاه تهران و کودک و نوجوان نیز حضور داشته است، انگیزه و دلیل اصلی خود برای ساخت این انیمیشن را عدم درک درست بزرگسالان از دنیای بچه­‌ها عنوان کرد و گفت: چیزی که همیشه دغدغه ذهنی و انگیزه من برای ساخت «منو ببین» بوده این است که ما بزرگ‌ترها بیشتر وقت‌ها فراموش می‌کنیم دنیای بچه‌ها و ادراک‌شان از اطراف با دید و تجربه ما کاملا متفاوت است.

رضا مهرانفر با این انیمیشن تلاش کرده نشان دهد که بی­‌توجهی به دنیای کودکان از سوی بزرگ­سالان می‌­تواند عواقب جدی و جبران­‌ناپذیری به روح و روان کودک وارد کند، لطماتی که در وجود کودک رسوخ می­‌کند و مطالعات روانشناسان نشان داده است که این لطمات در بزرگسالی به ندرت ترمیم‌­پذیر خواهد بود. «منو ببین» قصد دارد گوشه‌­ای از اضطراب کودکانه را به تصویر بکشد و به بیان کارگردان نقطه دید وی در این فیلم نگاه کودک به دنیای بیرون است؛ زمانی که از اتفاقات و اشیای پیرامون خود دچار وحشت و اضطراب می‌شود.

«منو ببین» درباره پسرکی است که در دنیایی از اضطراب و ترس زندگی می­‌کند؛ ترسی که برای دیگران معنا ندارد و نادیده گرفته می‌­شود. جهان عادی در جریان است اما همه چیز برای او تنهایی و تاریکی است.

عوامل انیمیشن «منو ببین» عبارتند از:

کارگردان: رضا مهرانفر، تهیه کننده: مریم صانعی، نویسنده: مونا شاهی و غلامعلی میکاییلی، سوپروایزر بخش انیمیشن: اسفندیار حاجی اسدالهی، مدیر دوبلاژ: یگانه رمضانی، صداگذار: آرش قاسمی، پخش بین ­المللی: فیدان، مشاور رسانه ­ای: سعیده الله­ دادی.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.