بزرگداشت احمد دامود در روز ژاله علو/ موسیقی دراماتیک نقد می‌شود

هر روز از «هفته بزرگداشت تئاتر» به نام یکی از هنرمندان عرصه نمایش نامگذاری شده است که در همین راستا روز سوم این مراسم به نام ژاله علو خواهد بود و بزرگداشت احمد دامود نیز برگزار می شود. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی شانزدهمین «هفته بزرگداشت تئاتر»، دوشنبه نهم اردیبهشت ماه […]


هر روز از «هفته بزرگداشت تئاتر» به نام یکی از هنرمندان عرصه نمایش نامگذاری شده است که در همین راستا روز سوم این مراسم به نام ژاله علو خواهد بود و بزرگداشت احمد دامود نیز برگزار می شود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی شانزدهمین «هفته بزرگداشت تئاتر»، دوشنبه نهم اردیبهشت ماه روز سوم «هفته بزرگداشت تئاتر» با برنامه هایی همچون بزرگداشت احمد دامود، نمایش خلاق کودکان، نمایش ایرانی، نمایش آیینی، نمایش خیابانی، ورکشاپ انجمن عکاسان، مراسم انجمن نمایشگران عروسکی، نشست رسانه ای ادل لاراکی، زندگی تئاتری من، مراسم انجمن موسیقی، نشست بخش پژوهش، نمایشگاه لباس تئاتر، گالری آثار پوستر، عکس، مسابقه طراحی دانشجویی، نمایش های «اکوسیستم»، «راز نقل آخر»، «بیله دیگه بیله چغندر»، اجرای جشنواره تئاتر دانشگاهی و … همراه خواهد بود.

گفتگوی ادل لاراکی و اصحاب رسانه

سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان روز سوم خود را به نشست رسانه‌ای ادل لاراکی در ساعت ۱۵ و نشست «زندگی تئاتری من» در ساعت ۱۷ اختصاص داده است. سالن استاد شهناز نیز همچون ۲ روز گذشته میزبان ورکشاپ انجمن عکاسان در ساعت های ۱۵ و ۱۷ بوده و در ساعت ۱۹ مراسم انجمن نمایشگران عروسکی با برنامه هایی همچون اهدای مدالیوم، رونمایی از جایزه ویژه، تقدیر از برگزیدگان برپا می شود.

خانه هنرمندان در محوطه باز خود میزبان نمایش خلاق کودکان، نمایش ایرانی، نمایش آیینی و نمایش خیابانی بوده و تا پایان این هفته در سالن های تابستان، بهار و نامی خود میزبان آثار هنرمندان پوستر، عکس و طراحی صحنه خواهد بود.

تجلیل از احمد دامود

سالن عباس جوانمرد عمارت خانه تئاتر از ساعت ۱۷ الی ۱۹ روز نهم اردیبهشت ماه تجلیل از احمد دامود، محقق، مدرس، مترجم و بازیگر تئاتر ایران را میزبانی می‌کند.

دامود در زمینه تئاتر تالیفاتی همچون «اصول کارگردانی تئاتر»، «تکنیک بازیگری»، «درباره کارگردانی فیلم»، «بازیگری متد»، «بازیگری حرفه ای»، «تکنیک بازیگری» و «کار عملی بازیگر» دارد و همچنین در کارنامه خود کارگردانی و بازیگری تئاترهای مختلفی را برعهده داشته است.

سالن شاهین سرکیسیان این عمارت نیز در نوبت های ۱۵، ۱۷ و ۱۹ خود نشست بخش پژوهش را جای داده‌است.

اجرای آثار نمایشی

نهم اردیبهشت ماه در تماشاخانه سپند نمایش «اکوسیستم» به نویسندگی و کارگردانی پویا یادگاری برپا می‌شود و توسط رامتین شهبازی نقد و بررسی این نمایش صورت خواهد پذیرفت. تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان در نوبت های ۱۷ و ۱۹ آثار جشنواره دانشگاهی را روی صحنه می‌برد و در سالن سنگلج نمایش های «راز نقل آخر» و «بیل دیگ، بیل چغندر» در نوبت های ۱۹ و ۲۰:۳۰ اجرا می‌شود.

موسیقی دراماتیک در تالار کنفرانس تئاترشهر

در سالن کنفرانس تئاتر شهر از ساعت ۱۵ الی ۱۹ مراسم انجمن موسیقی برگزار خواهد شد که طی این نشست بینارشته‌ای، گرایش‌های موسیقی اوایل قرن بیستم با نگاهی به تاریخ هنر مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت. سخنرانان این جلسه اروین صداقت‌کیش منتقد و پژوهشگر موسیقی و نیما عطرکار روشن خواهند بود. همچنین ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

شانزدهمین دوره «هفته بزرگ‌داشت تئاتر» به دبیری محمودرضا رحیمی از هفتم تا پانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری برپا خواهد شد.