جشنواره تئاتر فرینج کانادا میزبان نمایشی از ایران

جشنواره بین المللی تئاتر فرینج کانادا ۲۰۱۹ میزبان نمایشی از ایران می‌شود. به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی نمایش، جشنواره تئاتر فرینج وینزور کانادا امسال از ۲۲ می در کانادا آغاز می‌شود و به مدت ۵ روز میزبان بیش از ۷۰ اجرای داخلی و بین المللی است. این جشنواره در این دوره […]


جشنواره بین المللی تئاتر فرینج کانادا ۲۰۱۹ میزبان نمایشی از ایران می‌شود.

به گزارش سینما خراسان به نقل از روابط عمومی نمایش، جشنواره تئاتر فرینج وینزور کانادا امسال از ۲۲ می در کانادا آغاز می‌شود و به مدت ۵ روز میزبان بیش از ۷۰ اجرای داخلی و بین المللی است. این جشنواره در این دوره علاوه بر اجراهایی از چند کشور دنیا، میزبان نمایشی از ایران می‌شود که در همین راستا نمایش «حضور غیاب» به کارگردانی رضا بصیرزاده در بخش اصلی این جشنواره شرکت می‌کند.

نمایش «حضور غیاب» قصه ۲ عاشق را روایت می‌کند که بعد از مهاجرت یکی از آنها به کشوری دیگر، تصمیم می‌گیرند رابطه خود را با بازسازی جاهای خالی همدیگر پر کنند.

مهاجرت، تنهایی انسان امروز و بحران هویت از موضوعاتی است که به گفته کارگردان نمایش در این اجرا مطرح می‌شوند.

رضا بصیرزاده که دانش آموخته تئاتر از دانشگاه سوره و آلبرتا کانادا است کارگردانی و طراحی آثاری چون «ویلی لومان»، «میز میز است»، «کلفت‌های ژان» و حضور در چند جشنواره تئاتر داخلی و بین المللی را در کارنامه دارد.

از دیگر عوامل این پروژه میکس مدیا می‌توان به نویسنده عرفان غفوری صنعتی، طراح صحنه و مشاور رسانه‌ای باران بن یاسین، طراح حرکت سبا نازی انجیله و طراح صدا حسام زمانی اشاره کرد.

«حضور غیاب» که در چهار اجرا در روزهای مختلف برگزاری جشنواره روی صحنه می‌رود به زودی اجراهای داخلی و بین المللی خود را نیز آغاز خواهد کرد. جشنواره بین المللی تئاتر فرینج ۲۰۱۹ از ۲۲ تا ۲۶ می مصادف با اول تا پنجم خردادماه در شهر وینزور کانادا برگزار می‌شود.