جشنواره تجسمی فجر به شهرهای ایران رسید

ابراهیم حقیقی دبیر یازدهمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی فجر عنوان کرد که تهران همه ایران نیست. به گزارش سینما خراسان به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، این روزها علاوه‌بر تهران، چهل شهر کشور میزبان چهل اثر از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران است و در کنار آن ۲ شهر آبادان و […]


ابراهیم حقیقی دبیر یازدهمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی فجر عنوان کرد که تهران همه ایران نیست.

به گزارش سینما خراسان به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، این روزها علاوه‌بر تهران، چهل شهر کشور میزبان چهل اثر از گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران است و در کنار آن ۲ شهر آبادان و شیراز نیز پذیرای آثار چاپی ۴ بخش پوستر، تصویرسازی، عکس و کارتون و کاریکاتور جشنواره تجسمی فجر هستند که این روزها در نگارخانه‌های موسسه فرهنگی هنری صبا برپاست.

هفته گذشته افتتاحیه های رسمی جشنواره تجسمی فجر در ۲ شهر شیراز و آبادان برگزار شد.

در شیراز افتتاحیه این جشنواره در نگارخانه وصال برگزار شد و آثار تصویرسازی، گرافیک و عکس در نگارخانه وصال، آثار کارتون و کاریکاتور در نگارخانه مهستان و سو و بخش دیگری از آثار عکاسی در نگارخانه‌های «رومی» و «سی راه» به نمایش در آمده است.

موزه هنرهای معاصر آبادان نیز بخش طوبای زرین جشنواره تجسمی فجر را به صورت رسمی با حضور ابراهیم حقیقی دبیر این دوره از جشنواره تجسمی فجر و مسئولان منطقه ای در کنار نمایشگاه «چهل نمایشگاه، چهل شهر» در حالی پذیرا شد که بخش دیگری از این موزه این روزها به نمایشگاهی از آثار معماری «اتواگنر» با نام «شهر بی انتها» از کشور اتریش اختصاص دارد.

ابراهیم حقیقی دبیر یازدهمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی فجر درباره افتتاح نمایشگاه های استانی گفت: بخش های قابل تکثیر جشنواره شامل عکس، پوستر، کاریکاتور و تصویرسازی به تعداد ۲۶۵ قطعه همزمان با تهران در موزه هنرهای معاصر آبادان و همچنین نگارخانه های شیراز برپا و تا ۱۰ اسفند ماه سال جاری برای بازدید عموم و علاقمندان به نمایش گذاشته شده است.

وی ادامه داد: لازم است تا مردم دیگر شهرهای کشور نیز با جریان هایی که سال ها فقط به تهران تعلق گرفته است، آشنا شوند و همه ما در برنامه ریزی ها باید بدانیم که تهران همه ایران نیست و همه شهرهای ما لیاقت آن را دارند که بیشتر از اینها به آنها پرداخته شود.

حقیقی در پایان گفت: برگزاری همزمان جشنواره یازدهم در شهرهای دیگر و برگزاری بخش «چهل نمایشگاه، چهل شهر»، گامی به سوی این هدف است.

۲۶۵ اثر به نمایش در آمده در بخش طوبای زرین و چهل نمایشگاه چهل شهر یازدهمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی فجر شامل ۸۲ اثر تصویرسازی، ۷۰ اثر عکاسی، ۷۴ اثر کارتون و کاریکاتور، ۳۹ اثر گرافیک و تصویر، ۴۰ اثر از آثار گنجینه‌ موزه هنرهای معاصر تهران با عنوان «انقلاب در موزه هنرهای معاصر آبادان» تا ۱۰ اسفند ماه جاری برپاست.

یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی تا پانزدهم اسفند ‌برپاست.

در این ‌جشنواره سیدامیر سقراطی دبیری هنری و محسن سلیمانی ‌دبیری ‌اجرایی را ‌عهده دار ‌هستند. ‌