جشنواره ملی فیلم‌های روسی برندگانش را شناخت/ «گاو نر» جایزه گرفت

جشنواره ملی فیلم‌های روسی که با عنوان «کینوتاور» شناخته می‌شود، بهترین فیلم‌های سینمای روسیه در سال ۲۰۱۹ را معرفی کرد. به گزارش سینما خراسان به نقل از هالیوود ریپورتر، در مراسمی که دیشب برای اهدای جایزه به بهترین فیلم‌های سینمای روسیه برگزار شده بود «گاو نر» ساخته بوریس آکوپوف جایزه اصلی «کینوتاور» روسیه را که […]


جشنواره ملی فیلم‌های روسی که با عنوان «کینوتاور» شناخته می‌شود، بهترین فیلم‌های سینمای روسیه در سال ۲۰۱۹ را معرفی کرد.

به گزارش سینما خراسان به نقل از هالیوود ریپورتر، در مراسمی که دیشب برای اهدای جایزه به بهترین فیلم‌های سینمای روسیه برگزار شده بود «گاو نر» ساخته بوریس آکوپوف جایزه اصلی «کینوتاور» روسیه را که مهم‌ترین جشنواره فیلم ملی است از آن خود کرد.

در این مراسم آلکساندر لانگین جایزه بهترین کارگردانی را برای «شعر بزرگ» برد.

این جشنواره دیشب در سوچی در حاشیه دریای سیاه به کار خود پایان داد. فیلم «فرانسوی» ساخته آندرو اسمیرنوف که یک داستان عاشقانه از آشنایی یک دانشجوی خارجی و یک بالرین بالشویی تئاتر در دهه ۱۹۵۰ مسکو است پایان بخش این مراسم بود.

«گاو نر» اولین فیلم بلند آکوپوف در دهه ۱۹۹۰ می‌گذرد و با تمرکز بر رهبر یک دار و دسته تبهکار جوان که درگیر فعالیت‌های جنایتکارانه جدی می‌شود، ساخته شده است. این فیلم موفق به جایزه بهترین فیلمبرداری برای گلب فیلاتوف هم شد.

آلکساندر کوزتنتسوف بازیگر این فیلم نیز جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد.

ویکتوریا تولستویانووا جایزه بهترین بازیگر زن را برای فیلم اوسکانا کاراس با عنوان «بالای آسمان» دریافت کرد.

جایزه بهترین فیلمنامه نیز به کاراس و نویسنده همراهش ماریا شولگینا و یلیزاوت تیخونووا برای همین فیلم اهدا شد.

الکساندر رودنیانسکای تهیه کننده روسی این جشنواره را راه‌اندازی کرده و امسال سی‌امین سال برگزاری آن بود. از این جشنواره به عنوان معرف فیلم‌های روسی یاد می‌شود و کمک می‌کند تا فیلم‌ها راه خود را به جشنواره‌های بین المللی باز کنند.