«صوراسرافیل» به ۲ زبان چاپ شد/حضور مثبت یک کودک در روستای جنگ‌زده

نمایشنامه «صوراسرافیل» نوشته سیاوش پاکراه توسط انتشارات سیراف به ۲ زبان فارسی و انگلیسی منتشر شد. به گزارش سینما خراسان، نمایشنامه «صوراسرافیل» به نویسندگی سیاوش پاکراه که پیش از این عنوان برگزیده بخش مسابقه بین الملل در سی و پنجمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر را دریافت کرده بود، از طرف انتشارات سیراف با […]


نمایشنامه «صوراسرافیل» نوشته سیاوش پاکراه توسط انتشارات سیراف به ۲ زبان فارسی و انگلیسی منتشر شد.

به گزارش سینما خراسان، نمایشنامه «صوراسرافیل» به نویسندگی سیاوش پاکراه که پیش از این عنوان برگزیده بخش مسابقه بین الملل در سی و پنجمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر فجر را دریافت کرده بود، از طرف انتشارات سیراف با ۲ زبان فارسی و انگلیسی به چاپ رسید.

ترجمه این اثر به زبان انگلیسی را آفاق میرقاسمی بر عهده داشت.

این نمایشنامه به کارگردانی عامر مسافرآستانه سال ۹۵ در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه رفت و همچنین در جشنواره هنر دیمیتریا که در شهر تسالونیکی یونان برگزار شد، نیز اجرا داشت.

این نمایشنامه روایتگر داستان کودکی است که وارد روستایی جنگ‌ زده در منطقه صفر مرزی می‌شود. این منطقه صفر مرزی از حملات توپخانه ای کشورها در امان نیست و در آنجا بمباران های زیادی صورت می گیرد و همین امر باعث شده تا خصوصیات اخلاقی و رفتاری آدم هایی که در این روستا زندگی می کنند بسیار خاص و متفاوت باشد اما حضور این کودک در میان اهالی روستا تغییرات شگرفی را در رفتار و کردار آنها به وجود می آورد و همه آنها که شاید پیش از این هیچ رویه مثبتی در زندگی شان نداشتند به سمت انجام کارهای مثبت جذب می شوند.

از سیاوش پاکراه در حال حاضر نمایشنامه «درها و دیوارها» در تماشاخانه انتظامی روی صحنه است.